معماری و عمران

جزیره کبوتر؛ استثنائی ترین جاذبه شهر کوش آداسی

در واقع کوش (Kuş) به معنای پرنده و آدا (ada) به معنای جزیره است و دلیل نام گذاری این جزیره بیشتر به خاطر پرندگان مهاجریست که این شهر زیبا را برای کوچ های خود انتخاب می کنند.

5 خرداد 1400

حاجی میرزایی: مدرسه یک سازوکار برای ساماندهی ارتباطات انسان هاست

تهران (پانا) - وزیر آموزش و پرورش تاکید نمود مدرسه یک بنای معماری نیست بلکه معماری شخصیت و هویت بچه ها و نوجوانان را انجام می دهد مدرسه یک سازه نیست مدرسه یک سازوکار برای ساماندهی ارتباطات انسان هاست.

20 فروردین 1400

کشف مقبره 4 هزار ساله در مصر

نکته جالب اینجاست که این مقبره کاملا محافظت شده شامل نقاشی های دیواری پر جنب وجوش است که به نظر می رسد دیروز نقاشی شده، درحالیکه بالای 4 هزار سال پیش این مقبره ایجاد شده است.

8 فروردین 1400

دغدغه معلمی که هم باید حضوری آموزش دهد هم مجازی

تهران (پانا) - دبیر فنی یکی از هنرستان های تهران از دغدغه های خود برای آموزش حضوری و آموزش مجازی گفت.

23 اسفند 1399

تصاویری از نوادا پس از انفجار هسته ای

به دنبال تشدید تنش ها میان آمریکا و شوروی در سال های دهه 1950، دانشمندان و مقام های ارشد نظامی در صحرای نوادای آمریکا سلاح های اتمی موجود در زرادخانه را مورد آزمایش قرار دادند. بعدها تصاویری از این آزمایش های مهیب درباره قبل و بعد از انفجار منتشر شد.

20 اسفند 1399

تاریخچه بسته بندی در دنیا

رپرتاژآگهی - از بسته بندی با الیاف طبیعی تا بسته بندی رهبری بناپارت در بسته بندی فلزات

2 اسفند 1399

سرعین، مجموعه کاملی از تاریخ و فرهنگ و طبیعت

در کوهستان های غربی ایران و استان اردبیل، یکی از برترین قطب های گردشگری ایران را می بینیم؛ اینجا سرعین است. سرعین در فاصله 621 کیلومتری از پایتخت واقع شده است. امّا با اینکه بیشتر افراد سرعین را با چشمه های آبگرمش می شناسند، با سفر به این مکان توریستی،...

23 بهمن 1399

میرزاجانپور: باید با آمادگی کامل به میدان برگردم

به گزارش خبرنگاران و به نقل از فدراسیون والیبال، مجتبی میرزاجانپور درباره فرایند درمان مصدومیتش گفت: سه روز بعد از مصدومیت از ناحیه آشیل پا، تحت عمل جراحی قرار گرفتم و به توصیه پزشک معالجم، پایم 2 هفته در آتل و 4 هفته هم در گچ بود.

16 بهمن 1399

طرح تقسیم استان سیستان و بلوچستان و چند نکته

محمدعثمان حسین بر*؛ با اعلام وصول طرحی در مجلس شورای اسلامی در خصوص تقسیم استان سیستان و بلوچستان، بحث ها و دغدغه های مربوط به این امر مهم در سطح استان و شبکه های اجتماعی دوباره داغ شده است.

3 بهمن 1399

آیا تخت خلیل از زباله دان تاریخ خارج می گردد؟

ایسنا/ بدنبال خبر و گزارشات منتشر شده، این پرسش مطرح می گردد که آیا تخت خلیل از زباله دان تاریخ خارج می گردد؟

25 آبان 1399

سرانه فضای مطالعه در شهر رشت کمتر از 0.5 مترمربع است

خبرنگاران/گیلان مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان، با بیان اینکه امروز سرانه فضای مطالعاتی در شهر رشت کمتر از نیم مترمربع برای هر صد نفر است، گفت: احداث خانه کتاب در محله دیانتی از محل سهم نیم درصدی کتابخانه های عمومی رشت صورت پذیرد.

23 آبان 1399

کاخ چهل ستون قزوین یا (عمارت کلاه فرنگی)

این بنای زیبا در واقع، گل سرسبد میدان آزادی قزوین است که البته اکثرا آنجا را با نام سبزه میدان می شناسند. جایی که بیشتر اماکن گردشگری و بسیار قدیمی نظیر گراند هتل، سرای سعدالسلطنه، بازار معروف قزوین و... در آن نزدیکی قرار دارند و با چند دقیقه پیاده روی...

7 آبان 1399

رومی نشینان طبرستان

در کنار ادامه فرآیند ویلاسازی در استان های شمالی، ساخت وساز به سبک نامانوس معماری رومیان باستان در مناطق بکر طبیعی و روستایی مازندران رواج یافته است.

30 مهر 1399

معرفی چند جاذبه گردشگری معروف پوکت

پوکت نام آشنایی برا همه گردشگران است. پوکت در واقع نام یکی از معروف ترین و زیباترین شهرهای تایلند است که از وجود جاذبه های گردشگری فراوان در خود بهره می برد. تور پوکت همواره از محبوب ترین تورهای کشور تایلند بوده است.

25 مهر 1399

خبرنگاران نماینده مجلس: دولت با شرایط سخت تحریم همچنان پیگیر مطالبات مردم است

چابهار- خبرنگاران- نماینده مردم چابهار، نیکشهر، کنارک، قصرقند و دشتیاری در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت با شرایط سخت تحریم و با وجود مسائل پیش رو همچنان پیگیر مطالبات و حل گرفتاری های مردم است.

22 مهر 1399

ثبت جهانی مجموعه تاریخی بسطام پیگیری می شود

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در جمع مدیران ارشد استان سمنان در شاهرود، گفت: ثبت جهانی مجموعه تاریخی بسطام پیگیری می شود.

15 مهر 1399

تغییر کاربری گرگ های تنها در راند صلیبی

نورنیوز نوشت: سازمان سیا از حدود 7 ماه قبل با ایجاد تشکیلاتی تحت عنوان راند صلیبی که مقر آن در یکی از کشورهای عربی منطقه است ضمن جذب و به کارگیری کارشناسان و افراد مرتبط با جریان های سلفیت جهادی، برنامه ریزی برای سازماندهی هسته های جدید گروه های وابسته...

20 تیر 1399

توجه به مطالبات مردمی راهگشای توسعه شهری است

استاندار کردستان توجه به مطالبات مردم در بخش های مختلف را زمینه ساز توسعه عمران شهری و فرهنگی مطرح نمود.

20 خرداد 1399

خبرنگاران درباره عبدالحسین سپنتا

تهران- خبرنگاران- عبدالحسین شیرازی مشهور به سپنتا از پیشگامان فراوری فیلم و شکل گیری صنعت سینما در ایران به شمار می آید که در 1312 خورشیدی پیروز شد، نخستین فیلم ناطق سینمای ایران با نام دختر لر را به نمایش درآورد تا جایی که بعضی مورخان وی را به عنوان پایه...

24 اردیبهشت 1399

بررسی بودجه 95 میراث فرهنگی، غار نمکی قشم در اولویت ثبت جهانی

به گزارش خبرنگاران، در این هفته خبر رسید که خانه تاریخی باقری های گرگان به عنوان بزرگترین خانه تاریخی و مسکونی شمال کشور که مرمت نادرست آن بارها سوژه رسانه ها شده، بازهم در مزایده صندوق حفظ و احیای آثار تاریخی متقاضی نداشت. بزرگترین خانه مسکونی و تاریخی...

29 فروردین 1399
تعداد: (25)