(ویدئو) پاسخ کارگردان شیشلیک به سوال تند یک خبرنگار

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری، محمدحسین مهدویان کارگردان فیلم سینمایی شیشلیک درباره انگیزه اش برای ساخت اولین فیلم کمدی کارنامه خود توصیحاتی ارائه کرد.

(ویدئو) پاسخ کارگردان شیشلیک به سوال تند یک خبرنگار

نشست خبری فیلم سینمایی شیشلیک ساخته محمدحسین مهدویان از آثار حاضر در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر شامگاه دوشنبه 13 بهمن در برج میلاد برگزار گشت.

در ابتدای این نشست مهدویان که به صورت آنلاین در این برنامه حضور داشت، گفت: از اینکه نتوانستم بیایم ناراحتم چون ما سالی یک بار با بچه های مطبوعات وعده داریم اما خوشحالم این امکان این چنین فراهم شد.

وی اضافه نمود: مدت ها بود دوست داشتم فیلم کمدی کار کنم مدام به ایده های مختلف و فیلمنامه های مختلف فکر می کردم یک روز تصادفاً امیر ژوله را دیدم. او یک داستان یک خطی را برایم تعریف کرد و احساس کردم این همان چیزی است که به دنبالش هستم اما فکر کردم باید کمدی خودم را بسازم من آن چیزی که الان مرسوم است.

مهدویان درباره نسبت شیشلیک با دیگر آثار کارنامه خود گفت: به هر حال هر فیلمی که کار می کنیم تجربه متفاوت است اما مؤلفه های خود را دارد که تکرار می شود هر فیلمسازی دوست دارد فیلمش رنگ و بوی خود را بگیرد. کارگردان همیشه دوست دارد رد پای خود را بتواند تکرار کند. شیشلیک هم از این قاعده مستثنی نیست چه به لحاظ مضامین و چه شیوه اجرایی همینطور است. فیلم یک تجربه متفاوت برای من است. شباهت هایی به لحاظ اجرا به لاتاری دارد اما در مجموع با آثار قبلی من متفاوت است.

مهدویان در ادامه با تکذیب انعقاد قرارداد همکاری مستمر با یکی از سرمایه گذاران بخش خصوصی گفت: اینکه سرمایه های خصوصی وارد سینما می شوند و گردش مالی ایجاد می کنند باید قدر دانست اما من قرارداد بلندمدتی با آنها ندارم. من حالا با تهیه کننده دیگری مشغول به کار هستم جاهایی که یک جریان مالی در سینما راه می اندازند باید به فال نیک گرفت.

وی درباره نمادگذاری گفت: نمی دانم حد افراط در نمادگذاری چیست. خودم سعی کردم فیلم متعادلی بسازم و به نظرم افراطی در آن نشده است.

مهدویان در پاسخ به کنایه یکی از وبلاگ اخبار تصویری گفت: من لاکچری زندگی نمی کنم.

مهدویان درباره اینکه آیا این فیلم پایانی بر سفارشی سازی است؟ اعلام نمود: به هر حال برخی حرف ها برای خود بازار دارد من به تک تک فیلم هایم علاقه دارم، فیلم های مهمی بوده اند هر کدام در سینما دیده شده اند از هرکدام از فیلم هایم انرژی می گیریم یاد گرفته ام این اظهار نظرها تلاش مذبوحانه برای کشاندن ترمز من و دریافت انرژی من است اما من ناراحت نمی شوم.

منبع: فرارو

به "(ویدئو) پاسخ کارگردان شیشلیک به سوال تند یک خبرنگار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(ویدئو) پاسخ کارگردان شیشلیک به سوال تند یک خبرنگار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید