هشدار نارنجی هواشناسی درباره گسترش دامنه بارش ها

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری، سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی رنگ با اشاره به گسترش دامنه بارش ها از بارش باران، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت در نقاط مختلف کشور اطلاع داد.

هشدار نارنجی هواشناسی درباره گسترش دامنه بارش ها

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ اخبار تصویری، سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی رنگ آورده است: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی و خروجی مدل ها امروز (20 آبان ماه) در استان های واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، سواحل غربی و مرکزی خزر، استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و دامنه های زاگرس مرکزی بارش باران، وزش باد شدید موقت و در مناطق جنوبی رعدوبرق رخ خواهد داد.

روز های چهارشنبه و پنجشنبه (21 و 22 آبان ماه) دامنه بارش ها گسترده تر می گردد و سامانه بارشی به جز استان های هرمزگان، سیستان و بلوچستان و جنوب استان های کرمان و فارس در سایر مناطق کشور فعال خواهد بود. در روز پنجشنبه (22 آبان ماه) در نواحی غربی خلیج فارس نیز رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت رخ خواهد داد.

شدت بارش امروز (20 آبان ماه) در شمال غرب کشور و روز های چهارشنبه و پنجشنبه (21 و 22 آبان ماه) در گیلان و استان های واقع در دامنه های مرکزی و جنوبی زاگرس پیش بینی می گردد.

روز آدینه (23 آبان ماه) از شدت بارش در شمال غرب و غرب کشور کاسته می گردد، اما همچنان در سایر مناطق کشور بجز جنوب سیستان و بلوچستان و خراسان شمالی بارش تداوم دارد. سامانه بارشی در روز شنبه (24 آبان ماه) با شدت کمتر در شرق و جنوب شرق کشور فعال خواهد بود سپس از کشور خارج می گردد.

در ادامه این هشدار با اشاره به کاهش دما در کشور آمده است: از روز پنجشنبه تا یکشنبه (22 تا 25 آبان ماه) کاهش دما در نیمه شمالی کشور رخ خواهد داد که بیشترین کاهش دما در استان های ساحلی خزر، اردبیل، استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز، شمال شرق و شرق کشور به میزان 5 تا 8 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد. طی فعالیت این سامانه، بارش در استان اردبیل، ارتفاعات مناطق شمال غرب، شمال شرق، البرز مرکزی و زاگرس مرکزی به صورت برف خواهد بود.

دریای خزر نیز در روز های چهارشنبه و پنجشنبه (21 و 22 آبان ماه) مواج پیش بینی می گردد. روز های آدینه و شنبه (23 و 24 آبان ماه) نیز در شرق کشور وزش باد شدید رخ خواهد داد.

در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می گردد که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب گردد. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "هشدار نارنجی هواشناسی درباره گسترش دامنه بارش ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار نارنجی هواشناسی درباره گسترش دامنه بارش ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید