شب تاریخی زنان در جوایز گرمی 2021

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری، شصت و سومین دوره جوایز موسیقی گرمی با کسب جوایز چهار شاخه اصلی و جا به جایی چند رکورد توسط هنرمندان زن به کار خود سرانجام داد.

شب تاریخی زنان در جوایز گرمی 2021

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری به نقل از هالیوود ریپورتر، مراسم اعطای جوایز شصت و سومین دوره رویداد موسیقایی گرمی به صورت کاملا حضوری و با برگزاری فرش قرمز و رعایت پروتکل های بهداشتی در مرکز همایش های لس آنجلس برگزار گردید و بیانسه با کسب سه جایزه و با رساندن مجموع جوایز خود به عدد 28، به پرافتخارترین زن تاریخ این جوایز تبدیل شد.

این خواننده که با نامزدی در 9 شاخه، در مراسم اعطای جوایز سال جاری حضور داشت در نهایت توانست سه جایزه بهترین موزیک ویدئو، بهترین اجرای R&B و بهترین آهنگ و اجرای رپ در قطعه مشترک با مگان دی استالین را کسب کند. این خواننده 39 ساله آمریکایی با 79 نامزدی، در میان تمامی هنرمندان زن در تاریخ این جوایز نیز رکورددار است.

تیلور سوئیفت نیز رکورد جدیدی به نام خود ثبت کرد و اولین خواننده زنی نام گرفت که سه بار متوالی پیروز به کسب جایزه بهترین آلبوم سال می گردد.

در سایر شاخه های اصلی، مگان دی استالین جایزه بهترین هنرمند جدید به همراه جوایز بهترین آهنگ و اجرای رپ را برای قطعه مشترک با بیانسه به خود اختصاص داد.

بیلی آیلیش هم جایزه مهم بهترین رکورد سال (آهنگ همه چیزی که خواستم) را به خانه برد. جایزه و بهترین آهنگ سال هم برای آهنگ نمی توانم نفس بکشم به H.E.R تعلق گرفت تا چهار جایزه اصلی سال جاری جوایز گرمی همگی به هنرمندان زن اعطاء گردد.

نوستالژی آینده از دوآ لیپا هم جایزه گرمی بهترین آلبوم موسیقی پاپ را دریافت کرد.

در بخش جوایز مربوط به سینما، جایزه گرمی بهترین موسیقی متن به جوکر رسید و بیلی آیلیش برای فیلم زمانی برای مردن نیست از سری فیلم های جیمز باند، پیروز به کسب جایزه بهترین آهنگ ساخته شده برای یک فیلم شد. این نخستین باری است که جایزه گرمی بهترین آهنگ یک فیلم به اثری تعلق می گیرد که هنوز اکران عمومی نشده است.

مراسم سالانه جوایز موسیقی گرمی 2021 که قرار بود ابتدا در تاریخ 31 ژانویه (12 بهمن) برگزار گردد، به دلیل نگرانی از شیوع ویروس کرونا با تاخیر در 15 مارس (25 اسفند) برگزار گردید و هری استایلز، کاردی بی، بیلی آیلیش، کریس مارتین، پست مالون، تیلور سوئیفت و جان مایر از جمله هنرمندانی بودند که در مراسم اعطای جوایز گرمی سال جاری به اجرای موسیقی پرداختند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شب تاریخی زنان در جوایز گرمی 2021" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شب تاریخی زنان در جوایز گرمی 2021"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید