بازتاب سخنان رئیس جمهوری در رسانه های غربی

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری، تهران - خبرنگاران - خبرگزاری های غربی سخنان روزچهارشنبه رئیس جمهوری اسلامی ایران را درجلسه هیات دولت بازتاب داده اندکه ازواشنگتن به علت اعمال تحریم ها و ممانعت از رسیدن یاری های بین المللی به سیل زدگان انتقاد کرد.

بازتاب سخنان رئیس جمهوری در رسانه های غربی

به گزارش روز پنجشنبه وبلاگ اخبار تصویری، خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشت:روحانی گفته است که اگر مقام های ایالات متحده عاقل بودند، باید اعلان می کردند که تحریم های ایران را به علت جاری شدن سیل به مدت یک سال تعلیق خواهند کرد.

این خبرگزاری به نقل از رسانه های ایران افزود: روحانی کاخ سفید را به علت خودداری از صدور مجوز انتقال یاری های نقدی و مالی به حساب سازمان هلال احمر ایران، غیرانسانی و کثیف خوانده است.

به نوشته این خبرگزاری، مقامات ایران بارها گلایه نموده اند که تحریم های آمریکا که سال گذشته ازسرگرفته شد، مانع رسیدن یاری های امداد رسانی به قربانیان سیل گسترده و شدید ماه مارس درشمال و غرب ایران شده است.

خبرگزاری فرانسه نیز روز چهارشنبه گزارش داد که روحانی گفته است: واکنش ایالات متحده به سیل هایی که ده ها تلفات در ایران برجای گذاشته است، ماهیت شیطانی و پلید واشنگتن را رسوا و افشا کرد.

به نوشته این خبرگزاری، سازمان هلال احمر ایران بارها شکایت نموده که ازسرگرفته شدن تحریم های بانکی ایالات متحده در سال گذشته، رسیدن هدایا ویاری های خارجی را غیرممکن ساخته است.روحانی گفت: جلوگیری واشنگتن که همواره ادعا می نماید روابط خوبی با مردم ایران دارد از یاری رسانی به هلال احمر، نشاندهنده نادرستی این ادعاست.

فرانس پرس افزود:براساس ارزیابی سازمان های فدراسیون بین المللی صلیب سرخ وهلال احمر، در پی وقوع بزرگ ترین فاجعه در بیش از 15 سال اخیر ایران، حدود 2 میلیون تن به یاری انساندوستانه احتیاج دارند. روحانی این سیل ها را آزمایشی تاریخی برای ایالات متحده دانست.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران نیز با متهم کردن واشنگتن به تروریسم مالی، گفته است تحریم های یکجانبه آن مانع رسیدن کوشش های امدادرسانی به شهرهای سیلزده شده است.

ایران یاری های مادی از همسایگانش مانند پاکستان و کویت و همچنین کشورهای آلمان، فرانسه و ژاپن دریافت نموده است.

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری، رییس جمهوری ایران دیروز با اشاره به اینکه این حادثه بدترین آزمایش تاریخی برای هیأت حاکمه آمریکا بود، افزود: سران رژیم آمریکا ماهیت خود را افشا کردند. در حالی که اگر عاقل بودند باید اعلام می کردند به خاطر سیلی که در ایران آمده، تحریم را برای یکسال معلق می کنیم. آن وقت بود که مردم شاید باور می کردند که آنها علیه ملت ایران نبوده و زمانی که 25 استان ایران دچار حادثه شده است، تحریم را لغو کردند.

روحانی ادامه داد: اگر آمریکا چنین کاری می کرد، معلوم می شد آنچه راجع به خباثت آمریکا و ضدیت با ملت ایران عنوان می کنیم، اشتباه است، اما آمریکایی ها در موضوع سیل نه تنها اعلام کردند که یاری نمی کنیم، بلکه اجازه ندادند حتی مردم یاری های نقدی خود راازطریق بانک ها برای هلال احمر ایران ارسال نمایند و با این اقدام خباثت، ضد بشر بودن آمریکا و ماهیت پلید سران این کشور تعیین شد.

اروپام**1486**1590

منبع: ایرنا

به "بازتاب سخنان رئیس جمهوری در رسانه های غربی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازتاب سخنان رئیس جمهوری در رسانه های غربی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید