539 هزار زنجانی تحت پوشش بیمه سلامت هستند

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری، خدیجه ابراهیم خانی ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران بیمه سلامت استان زنجان با بیان اینکه 539 هزار نفر از جمعیت استان شامل 55 درصد، در پنج صندوق کارمندی، سایر اقشار، روستاییان، همگانی و ایرانیان تحت پوشش بیمه سلامت هستند، اضافه نمود: سال گذشته بیمه سلامت در استان زنجان با صرف هزینه 10 میلیارد تومان، 100 درصد از بیماران خاص را تحت پوشش قرار داد.

539 هزار زنجانی تحت پوشش بیمه سلامت هستند

وی با بیان اینکه یکی از مهم ترین اهداف سازمان بیمه سلامت، مشتری مداری و تکریم ارباب رجوع بوده و سامانه ارتباط مردمی 1666 نیز به همین منظور راه اندازی شده است، ادامه داد: یکی از وظایف مهم ما در برابر مردم، نظارت بر مراکز ارائه خدمات و جلوگیری از ارائه خدمات غیرضروری به بیماران است؛ در واقع سازمان بیمه سلامت 90 درصد از هزینه بیماران بستری را پوشش می دهد و در خصوص بیماران سرپایی این میزان 70 درصد است.

ابراهیم خانی اضافه کرد: بیش از 90 درصد از مراکز درمانی و 242 نفر از پزشکان عمومی، متخصص و فوق تخصص با بیمه سلامت طرف قرارداد هستند.

با تاکید بر اینکه برای ارتقای کیفیت ارائه خدمات، کارنامه هایی به صورت فصلی برای مراکز طرف قرارداد ارسال می گردد تا موارد بالاتر از حد استاندارد احصا گردد و پزشکانی که به این امر مبادرت نموده اند تذکرات دریافت نمایند، گفت: یکی از اهداف بیمه سلامت احصای موارد هم پوشانی است و در حال حاضر، آمار افراد تحت پوشش این بیمه به خاطر برطرف هم پوشانی ها نسبت به سال های گذشته کاهش یافته است.

ابراهیم خانی اضافه کرد: با توجه به این که سال گذشته بیشترین میزان درخواست آزمایش، سنجش میزان ویتامین D و هورمون تیرویید بود، سال جاری با جامعه پزشکی مذاکراتی صورت گرفت تا جلوی آزمایش های غیرواقعی و آزمایش هایی که بنا به درخواست بیمار چندین مرتبه تکرار می گردد، گرفته گردد.

وی گفت: سال جاری انجام آزمایش تیروئید و سنجش سطح سرمی ویتامین D به ترتیب نسبت به مدت مشابه پارسال 9 و 8 درصد کاهش داشته است.

ابراهیم خانی با بیان اینکه بیمه سلامت با محدودیت منابع روبرو است و بهتر است که آزمایش گیری ها فقط در موارد ضروری انجام گردد، اضافه کرد: از ابتدای سال جاری در خصوص تجویز منطقی داروها دستورالعمل هایی داشتیم که برخی داروهای تخصصی فقط توسط پزشک متخصص تجویز گردد و مردم در منازل انباشت دارو نداشته باشند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "539 هزار زنجانی تحت پوشش بیمه سلامت هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "539 هزار زنجانی تحت پوشش بیمه سلامت هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید