کمالوندی: نشست ایران و آژانس در سطح معاون مدیرکل خواهد بود

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری، سخنگوی سازمان انرژی اتمی نشست اوایل آوریل ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی را در راستای تعاملات فنی دو طرف و در چارچوب موضوعات پادمانی برشمرد و گفت که این نشست در سطح معاون مدیرکل برگزار خواهد شد.

کمالوندی: نشست ایران و آژانس در سطح معاون مدیرکل خواهد بود

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به گزارش فارس، پس از آنکه خبرگزاری رویترز امروز (پنجشنبه) به نقل از منابع دیپلماتیک گزارش داد انگلیس، فرانسه و آلمان از طرح خود تحت حمایت آمریکا برای تصویب قطعنامه علیه ایران در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی عقب نشسته اند، رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در نشستی خبری از برگزاری نشستی در اوایل ماه آوریل (اواسط فروردین) در ایران به منظور بررسی مسائل فنی خبر داد.

در همین خصوص بهروز کمالوندی معاون و سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران در پاسخ به پرسش خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس در خصوص سفر هیأت فنی آژانس به ایران در اوائل ماه آوریل، گفت: ایران از این پیشنهاد آژانس در راستای حل و فصل برخی موضوعات استقبال کرده است.

وی اضافه نمود: همواره تعاملات فنی بین ایران و آژانس، برقرار بوده و دو طرف به طور مستمر در حال کار و تعامل با یکدیگر هستند و در طول دو سال گذشته نیز، چندین نشست فنی در این خصوص برگزار کرده اند.

کمالوندی با بیان اینکه نشست پیش رو نیز در تداوم همین راستا و در چارچوب موضوعات پادمانی بوده، اعلام کرد که نشست مزبور در سطح معاون مدیرکل برگزار خواهد شد.

وی همچنین گفت که تاریخ دقیق این نشست پس از هماهنگی با آژانس تعیین خواهد شد.

معاون سازمان انرژی اتمی همچنین یادآور شد: هرگونه تعامل با آژانس درخصوص این موضوعات پادمانی، با هدف حل و فصل هر چه سریع تر موضوعات بین ایران و آژانس و در فضای جدید ناشی از اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران انجام می شود.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران همچنین گفت: تجربه نشان داده که فشار و تهدید بر ایران کارساز نیست.

وی به کشورهای غربی توصیه کرد آنچه که باعث پیچیدگی موضوعات شده سیاست های ناشی از خوی استکباری و زیاده خواهی است و در صورت تغییر این مواضع مخرب و بازگشت کشورهای غربی به تعهدات خود و لغو تحریم های ظالمانه، جمهوری اسلامی ایران نیز تعهدات کاهش یافته برجامی خود را بر اساس قانون اقدام راهبردی اجرا خواهد کرد.

کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی امروز همچنین پس از عقب نشینی سه کشور اروپایی از ارائه قطعنامه به شورای حکام آژانس با بیان اینکه همواره گفته ایم که ایران فشار و تهدید را نمی پذیرد، طرح و بحث قطعنامه را راستا بی راه و غلط خواند و گفت: توسل به شیوه های فشار مانند قطعنامه هیچ نتیجه ای جز ویران کردن باقیمانده برجام نخواهد داشت.

منبع: فرارو

به "کمالوندی: نشست ایران و آژانس در سطح معاون مدیرکل خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمالوندی: نشست ایران و آژانس در سطح معاون مدیرکل خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید