پیش بینی افزایش غلظت آلاینده ازن در هوای پایتخت

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری، مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به افزایش دمای پایتخت طی امروز و فردا (15 و 16 خرداد) از احتمال افزایش غلظت آلاینده ازن و قرار دریافت کیفیت هوای تهران در آستانه شرایط ناسالم برای گروه های حساس اطلاع داد.

پیش بینی افزایش غلظت آلاینده ازن در هوای پایتخت

حسین شهبازی در گفت وگو با وبلاگ اخبار تصویری با بیان اینکه پیش بینی های صورت گرفته در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش دما طی امروز (15 خرداد) نسبت به روز گذشته است، اظهارکرد: انتظار می رود در بعضی ساعات شرایط برای افزایش غلظت آلاینده ازن فراهم گردد و وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران از لحاظ این آلاینده در آستانه شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گیرد.

وی با بیان اینکه افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی تا بعدازظهر سبب افزایش میزان ابرناکی، بارش خفیف باران در بعضی مناطق و وزش باد خواهد شد،گفت: این شرایط در پراکندگی آلاینده ها و به تبع آن بهبود وضعیت کیفیت هوای پایتخت مؤثر خواهد بود.

به گفته مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، رفته رفته در اواخر وقت امروز (15 خرداد) از میزان ناپایداری جوی کاسته خواهد شد و با تداوم این شرایط تا روز بعد احتمال می رود در بعضی ساعات صبحگاه پنجشنبه (16 خرداد) افزایش موقتی در غلظت آلاینده ها مشاهده گردد.

شهبازی در ادامه اظهار کرد: به تدریج با تغییر شرایط جوی در طول روز، بر سرعت وزش باد افزوده خواهد شد به گونه ای که برای بعضی ساعات وزش باد نسبتاً شدید به بزرگی بالاتر از 5 متر بر ثانیه انتظار می رود که احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت. بر این اساس، انتظار می رود با وجود افزایش موقتی غلظت آلاینده ها از جمله آلاینده ازن و ذرات معلق در بعضی ساعات شانزدهمین روز از خرداد 98، ناپایداری های جوی در طول روز و کاهش تردد خودروها منجر به بهبود وضعیت کیفیت هوای پایتخت گردد. همچنین دما تا روز آینده روند افزایشی خواهد داشت.

وی در سرانجام گفت: میانگین کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته 104 و هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس بود. این شاخص هم اکنون 59 و هوا در شرایط سالم است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پیش بینی افزایش غلظت آلاینده ازن در هوای پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی افزایش غلظت آلاینده ازن در هوای پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید