پرداخت وام به اهالی قلم از سرگرفته می گردد

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری، سه مبلغ شامل 20، 30 و 50 میلیون تومان در نظر گرفته شده و سود وام ها با اقساط 36 ماهه 10 درصد و اقساط 48 ماهه با نرخ سود 11 درصد برای بازپرداخت مشخص شده است.

پرداخت وام به اهالی قلم از سرگرفته می گردد

نیکنام حسینی پور، مدیرعامل موسسه خانه کتاب در گفت وگو با ایبنا با تاکید بر رسالت موسسه خانه کتاب در توجه به همه حلقه های نشر از فراورینماینده فکر و اندیشه تا مصرف نماینده درباره پرداخت وام به اهل قلم بیان نمود: به دنبال توافق با بانک صادرات، موسسه خانه کتاب به پدیدآورندگان آثار مکتوب شامل مولف، مترجم، مصحح و همچنین افرادی که نقشی در فراوری اثر داشته اند ازجمله ویراستار و تصویرگر وام پرداخت می نماید.

وی با اشاره به تدوین آئین نامه وام اهل قلم اضافه کرد: تدوین آئین نامه پرداخت وام به اهل قلم با حضور نمایندگان کارگروه وام نهایی شده است. متن این آئین نامه بلافاصله بعد از طراحی تارنما، برای اهل قلم و متقاضیان از سایت اهل قلم در دسترس است.

حسینی پور درباره مبلغ وام به اهل قلم ادامه داد: درخواست ها از سوی اعضای کارگروه آنالیز و افراد واجد شرایط به بانک معرفی می شوند. برای پیشگیری از مراجعه اهل قلم به تهران، با بانک صادرات مکاتبه شده است تا شعب استانی بانک عامل نیز مشخص گردد.

مدیرعامل موسسه خانه کتاب با اشاره به مبالغ وام، درباره شروط پرداخت وام گفت: سه مبلغ شامل 20، 30 و 50 میلیون تومان در نظر گرفته شده است. افرادی که طی سال های 1396 و 97 از موسسه خانه کتاب و یا صندوق اعتباری هنر، وام دریافت کردند، مشمول این وام نمی شوند. سود وام ها با اقساط 36 ماهه 10 درصد و اقساط 48 ماهه با نرخ سود 11 درصد برای بازپرداخت مشخص شده است.

حسینی پوردرباره اعضای کارگروه وام بیان نمود: مدیرعامل موسسه خانه کتاب به عنوان رئیس و دبیر کارگروه، علی اصغر محمدخانی، عضو هیات مدیره موسسه خانه کتاب، سیدسعید میرمحمدصادق، معاون فرهنگی موسسه خانه کتاب، ایوب دهقان کار، مشاور اجرایی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مهدی حافظی، مدیر امور اقتصادی معاونت دو نماینده از معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین مهدی قزلی، مدیرعامل بنیاد ادبیات داستانی ایرانیان نیز اعضای کارگروه وام هستند.

وی درباره معیارهای پرداخت وام بیان نمود: معیارهای پرداخت هر کدام از مبالغ وام به متقاضیان متفاوت و در نهایت کارگروه تصمیم گیرنده نهایی است اما برگزیدگان جوایز کتاب اعم از کتاب سال، جلال آل احمد و دیگر جوایز دارای امتیاز هستند.

مدیرعامل موسسه خانه کتاب ادامه داد: معیار ما کتاب است که در بانک اطلاعات خانه کتاب هم ثبت شده باشد؛ همچنین در این فرایند از نظرات مشورتی انجمن های فعال در این حوزه چه در تایید افراد و چه در پیشنهاد افراد برای دریافت تسهیلات، استفاده خواهد شد.

تاریخ دریافت درخواست متقاضیان متعاقبا اعلام می گردد. متقاضیان می توانند برای اطلاع از زمان شروع ثبت نام به یکی از سه پایگاه اهل قلم به نشانی ahleghalam.ir روابط عمومی خانه کتاب https://khaneheketab.ir/ و خبرگزاری کتاب ایران ایبنا https://www.ibna.ir/ را پیگیری نمایند.

منبع: همشهری آنلاین

به "پرداخت وام به اهالی قلم از سرگرفته می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت وام به اهالی قلم از سرگرفته می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید