وفور مسائل در شهر برخوردار آبادان پذیرفتنی نیست

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری، سید زین العابدین موسوی عصر امروز در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان آبادان که در محل سرسرای اجتماعات فرمانداری این شهر برگزار گردید، اظهار کرد: به عنوان نماینده عالی دولت در مورد بسیاری از مواردی که در بخشهای مختلف شهری در قالب مسائل وجود دارد، نگاه مثبتی ندارم، آبادان به عنوان یکی از شهرهای برخوردار استان خوزستان است که وفور و تنوع مسائلی که در حوزه های مختلف اش وجود دارد در شهرهای کوچک استان دیده نمی گردد.

وفور مسائل در شهر برخوردار آبادان پذیرفتنی نیست

وی با تاکید بر اینکه جلسات بدون خروجی ما را قانع نمی نماید، اضافه نمود: افراد و دستگاه هایی که مسائل و مسائل شهری به آنان مرتبط است و کوتاهی می نمایند، مورد مواخذه قرار می گیرند.

موسوی، انجام و برطرف مسائل و مسائل شهری را با همکاری، همدلی و همراهی دستگاه های مختلف قابل انجام دانست و توضیح داد: باید تمامی مسائل به طور کارشناسی شده دنبال و راهکارهای عملی برطرف آنها ارائه و انجام گردد.

سرپرست فرمانداری آبادان یادآور شد: برای برطرف آن دسته از مسائلی که در سطح شهرستان قابل انجام نیست مراتب پس از اطلاع به فرمانداری به وسیله ما در سطح استان و کشور دنبال می گردد تا بتوانیم آنها را به حداقل برسانیم.

موسوی با ابراز ناخرسندی و گلایه شدید از آمار ارائه شده مرکز بهداشت از نمونه گیری های میکروبی صورت گرفته از آب آشامیدنی روستایی از ابتدای امسال تا پانزدهم آذرماه جاری که نشان از نامطلوب بودن 70 درصدی آب شرب در مناطق روستایی دارد، گفت: اینکه در حوزه آب روستایی آبادان کارگران 11 ماه حقوق نگرفته اند، به آب کلر زده نمی گردد، آب کیفیت لازم را ندارد، مسئولان آن سر کار نیستند و هروقت تمایل داشتند در جلسات حضور پیدا می نمایندو می روند و مسائلی از این دست نشان از آن دارد که خبرهایی در اداره آبفار وجود دارد.

وی با درخواست از مسئولان مرکز بهداشت آبادان مبنی بر اینکه به طور روزانه گزارشی از نمونه گیری کلرسنجی ها به فرمانداری ارائه گردد، خطاب به مدیران شهری حاضر در جلسه اضافه نمود: برطرف مسائل مردم به دست ما سپرده شده اما دیده می گردد که برخی مدیران در این باره کوتاهی می نمایند، لذا مدیرانی که امکان انجام وظایفشان را ندارند، خودشان کنار بروند.

تکلیف منطقه آزاد اروند در نظافت منطقه تانک فارم

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مسائل زیست محیطی ناشی از منطقه رها شده تانک فارم اظهار کرد: اواخر سال 1395 سند این زمین تحویل منطقه آزاد اروند شد که قرار بود به منطقه مرفه جدیدی تبدیل گردد و در این باره نیز از چند شرکت بین المللی نیز دعوت شد اما به هر حال چه این کار انجام گردد یا خیر، منطقه آزاد اروند موظف شده تا ظرف مدت سه ماه نسبت به تخلیه زباله و نخاله های موجود در منطقه تانک فارم اقدام کند ضمن آنکه کار دیوارکشی و حراست از آن را برای جلوگیری از تخلیه و انباشت مجدد زباله و نخاله را نیز به انجام برساند.

موسوی با فاجعه بار خواند وضعیت مناطق مختلف شهری به جز روستاها پس از هر بار بارندگی به خصوص مناطقی همچون ذوالفقاری، شهرک دریا، فیه، شطیط، امیرآباد، سلیچ ها توضیح داد: اگر چه شاید موضوع آبگرفتگی معابر در بسیاری از شهرهای کشور رخ می دهد اما آنچه که در آبادان آزار دهنده است وجود آب های راکد سیاه رنگ و لجنی است که در کانال های روباز وجود دارد، که نشانده آن است که برای تمیز کردن آنها کار درست و اساسی انجام نمی گردد.

سرپرست فرمانداری آبادان گفت: برای برطرف مسائل شهری آبادان و برون رفت آن از وضعیت کنونی احتیاج به فکرهای فوق العاده در مسائل مختلف داریم که نوشتن سند توسعه و نوسازی شبکه فاضلاب شهری از آن جمله است، در مورد آب های سطحی اگر چه آبفا وظیفه ای ندارد اما بارها به یاری آمده است، اینکه برطرف تمام مسائل شهری را روی سر شهردار آوار کنیم آن هم با توجه به بدهی انباشت از گذشته، حقوق معوقه کارگران، عدم پرداخت بدهی دستگاه های مختلف اجرایی و به ویژه شرکت هایی همچون پالایشگاه و فاز 2 و غیره کار درست و عملی نیست ضمن آنکه مردم انتظار دارند در کنار رسیدگی به انبوه مسائل شهری دو یا سه پروژه جدید نیز در شهر انجام گردد.

موسوی با بیان اینکه برای پاکیزه کردن کانال های روباز شهری احتیاج به همکاری شهرداری و برخی دستگاه های دیگر از جمله آبفا و پالایشگاه داریم، اضافه نمود: این کار باید ظرف مدت یک هفته توسط دستگاه های یاد شده به انجام برسد، دیگر وقت آن است که از شعار دادن خارج شده و اقدامات عملی انجام دهیم.

آبادان هنوز احتیاج به توجه خاص مسئولان ملی دارد

وی اظهار کرد: آبادان هنوز دورانی را طی می نماید که احتیاج به توجه خاص مسئولان در رده های ملی دارد، خوشبختانه نظر مسئولان به قضیه فاضلاب سه هزار میلیاردی آبادان جلب شده تا آبادان از شرایط فعلی خود در موضوع فاضلاب خارج گردد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر کار لایروبی انهاری که 30 سال به انجام نرسیده شروع شده، توضیح داد: بسیاری از مسائل و مسائل مبتلابه آبادان در سطح استان قابل برطرف نیست لذا نهادهای غیر دولتی نیز باید به یاری بیایند، در هفته آینده سه گروه برای بازدید از بخش های مختلف منطقه به آبادان می آیند.

وی با اشاره به اینکه شهر سالم باید بر روی سیستم سالم ایجاد گردد، یادآور شد: اگر همه بودجه ای که در تمام دولت ها وارد این منطقه شد به شکل درستی هزینه می شد امروز با مسائل کمتری در شهر روبرو بودیم، ای کاش در زمان بازسازی به جای ساخت خانه ها، ابتدا زیرساخت هایی همچون آب و فاضلاب و غیره را می ساختند بعد سایر موارد را به انجام می رساندند.

سرپرست فرمانداری آبادان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیشنهاد ارائه شده مبنی بر فعال سازی گروه پاکبانان آبادان با همراهی مدیران دستگاه های مختلف گفت: کوشش کنیم تا با همکاری یکدیگر در امر جمع آوری زباله در سطح شهر به شهرداری یاری کنیم، به دلیل فراوانی زباله هایی که در شهر پراکنده اند، باید همگی دست در دست یکدیگر داده و با انجام کاری روتین و هفتگی به این مسئله یاری کنیم.

موسوی اضافه نمود: در نشست با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند بر تشکیل ادارات کل تاکید شد و در زمان حاضر نیز انجام این مسئله به وسیله مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند در سطح وزیران در حال پیگیری جهت انجام است.

وی در خاتمه ابراز امیدواری کرد تا با پیگیری و انجام به موقع اقداماتی که در قالب مصوبات در جلسه مطرح شد، بتوانیم برای کاهش مسائل شهری گام برداریم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "وفور مسائل در شهر برخوردار آبادان پذیرفتنی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وفور مسائل در شهر برخوردار آبادان پذیرفتنی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید