واکسیناسیون آنفلوآنزا برای 3 گروه در اولویت؛ از امروز ، تلفنی نوبت بگیرید

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری، رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به توزیع واکسن آنفلوآنزا در معاونت بهداشت و مراکز بهداشت و البته زمانبر بودن توزیع، گفت: اولویت دریافت واکسن آنفلوآنزا برای کارکنان مراکز بیمارستانی و همچنین زنان باردار و مبتلایان به بیماری های خاص است.

واکسیناسیون آنفلوآنزا برای 3 گروه در اولویت؛ از امروز ، تلفنی نوبت بگیرید

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری ، ایسنا نوشت: دکتر محمد مهدی گویا با بیان این مطلب اضافه نمود: در روز شنبه 5 مهرماه حدود نیمی از مقدار معین شده (تخصیص 1.5 میلیون دوز واکسن آنفلوانزا) به معاونت بهداشت وزارت بهداشت تحویل داده شد که بلافاصله با هماهنگی قبلی، توزیع در سطح دانشگاه های علوم پزشکی کشور شروع شد.

وی در ادامه اضافه نمود: فرایند تحویل واکسن به سردخانه مرکزی واکسن در روز 6 و 7 مهر نیز ادامه دارد و به همین شکل توزیع به استان ها و شهرستان ها استمرار خواهد داشت.

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت همچنین گفت: با توجه به بعد مسافت و تعدد مراکز و واحدهای عملیاتی، توزیع واکسن در سطح کشور طبعا زمانبر بوده که با کوشش شبانه روزی کارکنان شبکه های بهداشتی کشور در حال اجرا است و ارائه خدمات واکسیناسیون در تعدادی از مراکز از روز شنبه و یکشنبه 5 و 6 مهرماه شروع شده و با توجه به فرایند توزیع، قطعا از امروز 7 مهرماه در تمام واحدهای عملیاتی واکسیناسیون برای گروه های اولویت دار اعلامی انجام خواهد شد.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، گویا در ادامه با بیان این که اولویت دریافت واکسن برای کارکنان مراکز بیمارستانی و همچنین زنان باردار و مبتلایان به بیماری های خاص است که با معین اولویت و زمانبندی اقدام می گردد، اضافه نمود: نکته مهم رعایت دستورالعمل های پیشگیرانه و فاصله گذاری اجتماعی جهت پیشگیری از کرونا ویروس جدید در حین دریافت واکسن آنفلوانزا است که در صورت عدم رعایت حتی می تواند سبب گسترش خطر انتشار کرونا گردد. لذا انتظار می رود افرادیکه جزو گروههای در معرض خطر بیماری آنفلوانزا هستند به صورت تلفنی با مراکز بهداشتی هماهنگی قبلی انجام دهند و ضمن اخذ نوبت مراجعه کنند تا در زمان مراجعه از خدمات سریعتر، اتلاف وقت کمتر و همچنین بدون تجمع و ازدحام بهره مند شوند.

منبع: جام جم آنلاین

به "واکسیناسیون آنفلوآنزا برای 3 گروه در اولویت؛ از امروز ، تلفنی نوبت بگیرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسیناسیون آنفلوآنزا برای 3 گروه در اولویت؛ از امروز ، تلفنی نوبت بگیرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید