هواوی قصد دارد تلفن همراهی با اثر انگشت تمام صفحه و دوربین زیر نمایشگر بسازد

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری، شرکت هواوی در حال انجام دادن یک جنگ چند جانبه است. این شرکت از یک طرف با تأمین چیپست مورد نیاز تلفن های همراه خود با مشکل روبرو است و از طرف دیگر نمی تواند به روزرسانی های اندروید را آن طور که باید برای تلفن های همراه خود عرضه کند.

هواوی قصد دارد تلفن همراهی با اثر انگشت تمام صفحه و دوربین زیر نمایشگر بسازد

شرکت هواوی که اکنون رتبه اول فروش تلفن همراه در جهان را دارد، در مصاحبه با نشریه Android Authority اعلام کرده است که آن ها از تلاش دست نخواهند کشید. این شرکت بزرگ چینی به صورت رسمی اعلام کرده است که آن ها در حال ساخت تلفن همراهی هستند که علاوه بر بهره مندی از دوربین در زیر نمایشگر، می تواند اثر انگشت کاربر را در تمامی قسمت های نمایشگر تشخیص دهد.

البته هیچ یک از ایده های مطرح شده توسط هواوی جدید نیستند. هم اکنون هم تلفن های همراه بسیاری وجود دارند که از سنسور اثر انگشت در زیر نمایشگر در آن ها استفاده شده است.

در تلفن های همراه موجود، سنسور اثر انگشت تنها در ناحیه کوچکی از نمایشگر وجود دارد که کاربران با گذاشتن انگشت خود بر روی آن ناحیه، می توانند قفل تلفن همراه خود را باز کنند. البته هواوی می خواهد سنسور اثر انگشت در زیر نمایشگر را به تمامی قسمت های نمایشگر گسترش دهد.

برای جلوگیری از مصرف زیاد باتری به وسیله سنسور اثر انگشت تمام صفحه، هواوی به کاربران این اختیار را داده است تا بتوانند تشخیص اثر انگشت در برخی قسمت های نمایشگر را خاموش کنند. علاوه بر این، این شرکت قصد دارد تا با استفاده از الگوریتم های یادگیری ماشینی (Machine Learning) کاری کند که انرژی مورد نیاز سنسور اثر انگشت فقط در محلی که کاربر انگشت خود را قرار داده است، مصرف شود.

  • آیا هواوی بدون داشتن تراشه های اختصاصی کایرین می تواند دوام بیاورد؟

هواوی اعلام کرده است که کاربران علاوه بر باز کردن قفل تلفن همراه، می توانند از این قابلیت برای باز کردن اپ هایی که دوست دارند هم استفاده کنند.

اگر این شرکت چینی قصد داشته باشد تا از سنسور اثر انگشت تمام صفحه همراه با دوربین در زیر نمایشگر استفاده کند، باید در تمامی سطح زیر نمایشگر شاهد استفاده از سنسور اثر انگشت باشیم. انجام دادن این کار علاوه بر مشکل کردن فرایند ساخت، باعث افزایش قیمت نهایی تلفن همراه خواهد شد.

البته این شرکت برنامه هایی را هم برای جلوگیری از افزایش قیمت تلفن همراه دارد، چون که آن ها نمی خواهند قیمت تلفن همراه مانعی در زمان تولید انبوه باشد.

علاوه بر این مشکل ها، کیفیت صفحه نمایشگر و میزان روشنایی آن هم دو تا از مواردی هستند که ممکن است از انجام این کار تأثیر منفی بگیرند. البته هنوز نمی توان در رابطه با این موضوع نظر قطعی داد. با صبر کردن تا زمان رونمایی، مشخص می شود که هواوی در رابطه با این رفع این مشکل ها چه کاری را انجام داده است.

همان گونه که در خبرها خوانده اید دو شرکت شیائومی و اوپو هم اکنون اطلاعاتی از تلفن همراه دارای دوربین در زیر نمایشگر خود را منتشر کرده اند. همچنین شرکت چینی Visionox آماده است تا این قابلیت را تجاری سازی کند. علاوه بر این ها، ZTE اعلام کرده است که می خواهد از اولین تلفن همراه جهان با دوربین در زیر نمایشگر در تاریخ 1 سپتامبر (11 شهریور ماه) رونمایی کند.

هواوی در رابطه با تاریخ معرفی این تلفن همراه صحبتی نکرده است، ولی با توجه به شرایط موجود می توان انتظار داشت که در یک یا دو سال آینده شاهد حضور این تلفن همراه در بازار باشیم.

  • درباره گوشی هواوی میت 40 پرو چه می دانیم؟

منبع: Phone Arena

منبع: دیجیکالا مگ

به "هواوی قصد دارد تلفن همراهی با اثر انگشت تمام صفحه و دوربین زیر نمایشگر بسازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواوی قصد دارد تلفن همراهی با اثر انگشت تمام صفحه و دوربین زیر نمایشگر بسازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید