هفته نخست کورس اسبدوانی پاییزه گنبد برگزار گردید

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری، در هفته نخست رقابت های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد بعدازظهر پنجشنبه 61 راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد در هفت دور هزار متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان با یکدیگر به رقابت پرداختند که در خاتمه 116 میلیون تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب های اول تا سوم کورس های هفت گانه اهدا شد.

هفته نخست کورس اسبدوانی پاییزه گنبد برگزار گردید

در دور اول اسب های ترکمن سه ساله در کلاس یک و دو به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که رامین قهرمانی با اسب غنچ اسن زودتر از خط انتها گذشت و یوسف دهش با اسب گز باشی و امین محمدی با اسب آرگام مهر به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب های دوخون دو ساله در کلاس میدن به مسافت هزار متر بود که عیدمحمد غراوی با اسب شامپیون گزل عنوان اول را به دست آورد و کمال دلیجه عطا با اسب پرنیان و رامین آق آتابای با اسب په په به ترتیب مقام های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب های دوخون دو ساله در کلاس برنده ها به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب تام لیدی موفق به کسب مقام اول شد و عبدالحلیم قبادی با اسب گل گندم و امیر مختومی با اسب ناز قورام به ترتیب مقام های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب های تروبرد سه ساله در کلاس یک به مسافت هزار متر شکل گرفت که نادر صالح پور با اسب سریک زودتر از خط انتها عبور کرد و عبدالرحیم آرمیده با اسب نو برس نولس و نورمحمد فیض الله با اسب هیمالیا به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم اسب های دوخون سه ساله در هندیکپ کلاس سه به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دلیجه عطا با اسب کایزن نخستین نفر از خط انتها عبور کرد و امین محمدی با اسب ماه مارال و رامین قهرمانی با اسب زیبای گنبد نفرات دوم و سوم از خط انتها گذشتند.

در دور ششم اسب های تروبرد سه ساله در هندیکپ کلاس چهار به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که یاسر جرجانی با اسب فانتستیک موفق به کسب مقام اول شد و رامین قهرمانی با اسب المنار و محمد خوجملی با اسب لرد اسفینکس به ترتیب مقام های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور هفتم و انتهای اسب های دوخون دو ساله در کلاس میدن به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که قربان محمد اودک با اسب ایل آی (2) عنوان نخست را کسب کرد و آرمین آق آتابای با اسب یاد ثریا و نورمحمد بهادر با اسب صر صر به ترتیب مقام های دوم و سوم را به دست آوردند.

رامین قهرمانی بهترین چابکسوار هفته

در انتها هفته نخست رقابت های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد، رامین قهرمانی با کسب یک مقام نخست، یک مقام دوم و یک مقام سوم بهترین چابکسوار هفته لقب گرفت، کمال دلیجه عطا یک مقام نخست و یک مقام دوم کسب کرد و عیدمحمد غراوی، آق اویلی بشگرد، نادر صالح پور، یاسر جرجانی و قربان محمد اودک هر کدام یک مقام نخست به دست آوردند.

گفتنی است؛ هفته هشتم رقابت های کورس اسبدوانی پاییزه آق قلا، جمعه 9 آذر در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می گردد و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه های سوارکاری این سه شهرستان می کشاند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "هفته نخست کورس اسبدوانی پاییزه گنبد برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هفته نخست کورس اسبدوانی پاییزه گنبد برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید