هفته قهرمانی کورس اسبدوانی زمستانه گنبد برگزار گردید

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری، در هفته ببست و پنجم و قهرمانی رقابت های کورس اسبدوانی زمستانه گنبد بعدازظهر آدینه 62 راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد در هفت دور هزار، هزار و 600، هزار و 700 و دو هزار و 200 متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان با یکدیگر به رقابت پرداختند که در خاتمه 115 میلیون و 850 هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب های اول تا سوم کورس های هفت گانه اهدا شد.

هفته قهرمانی کورس اسبدوانی زمستانه گنبد برگزار گردید

در دور اول اسب های ترکمن سه ساله در کلاس یک به مسافت دو هزار و 200 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که نورمحمد بهادر با اسب عجب شیر زودتر از خط سرانجام گذشت و جواد آچاک با اسب زلیخا سیاه پوش و رامین قهرمانی با اسب غنج اسن به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب های تروبرد دو ساله در کلاس میدن به مسافت هزار متر بود که مبین قلرعطا با اسب سزار عنوان اول را به دست آورد و رامین قهرمانی با اسب شا دنسر و مبین آسایش با اسب هامر (2) به ترتیب مقام های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب های دوخون دو ساله در کلاس میدن به مسافت هزار و 600 متر با یکدیگر رقابت کردند که ولی محمد علیزاده با اسب لاولی شیروان پیروز به کسب مقام اول شد و ستار مهرانی با اسب وارلاس و رامین قهرمانی با اسب راک بوی به ترتیب مقام های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب های دوخون سه ساله در هندیکپ کلاس 6 به مسافت دو هزار و 200 متر شکل گرفت که امیر مختومی با اسب کلیپر زودتر از خط سرانجام عبور کرد و قربان محمد اودک با اسب تورقوش و عبدالحلیم قبادی با اسب گل نسیم به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم اسب های تروبرد سه ساله در هندیکپ کلاس پنج به مسافت هزار و 700 متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب سفیر لرستان نخستین نفر از خط سرانجام عبور کرد و کمال دلیجه عطا با اسب هج کوکو و رامین قهرمانی با اسب تاتیا نفرات دوم و سوم از خط سرانجام گذشتند.

در دور ششم اسب های دوخون سه ساله در کلاس یک به مسافت هزار و 700 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که ستار مهرانی با اسب ویمتو پیروز به کسب مقام اول شد و قربان محمد اودک با اسب سیتی دنسر و پیمان قلرعطا با اسب شوالیه به ترتیب مقام های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور هفتم و سرانجامی اسب های دوخون دو ساله در هندیکپ کلاس سه به مسافت هزار و 700 متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب اورتگا پیروز به کسب عنوان نخست شد و علی محمد غراوی با اسب ریو کومو و امیر مختومی با اسب ناز قورام به ترتیب عنوان های دوم و سوم را به دست آوردند.

آق اویلی بشگرد بهترین چابکسوار هفته

در سرانجام هفته بیست و پنجم و قهرمانی رقابت های کورس اسبدوانی زمستانه گنبد، آق اویلی بشگرد با کسب دو مقام نخست بهترین چابکسوار هفته لقب گرفت، ستار مهرانی یک مقام نخست و یک مقام دوم کسب کرد، امیر مختومی پیروز به کسب یک مقام نخست و یک مقام سوم شد و ولی محمد علیزاده، مبین قلرعطا و نورمحمد بهادر هر کدام یک مقام نخست به دست آوردند.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می گردد و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه های سوارکاری این سه شهرستان می کشاند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "هفته قهرمانی کورس اسبدوانی زمستانه گنبد برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هفته قهرمانی کورس اسبدوانی زمستانه گنبد برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید