نوع جدیدی از سلول های ایمنی عامل بیماری ام .اس هستند

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری، پژوهشگران آلمانی در آنالیز جدیدی توانستند نوع جدیدی از سلول های ایمنی عامل بیماری ام .اس را کشف و از آنها نقشه برداری نمایند.

نوع جدیدی از سلول های ایمنی عامل بیماری ام .اس هستند

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری و به نقل از نوروساینس نیوز ، گروهی از پژوهشگران دانشگاه فرایبورگ(University of Freiburg) آلمان پیروز شدند نوعی ناشناخته از سلول های ایمنی را نشان دهند که در مغز ملتهب بیماران مبتلا به ام .اس وجود دارند.

این کشف، با یاری یک روش جدید با وضوح بالا برای تحلیل سلول های انفرادی صورت گرفت. این روش، به پژوهشگران امکان داد نوعی نقشه از سلول های ایمنی مغز تهیه نمایند و نحوه پیشرفت این سلول ها را در بیماری ام اس نشان دهند.

دکتر مارکو پرینز(Marco Prinz)، مدیر این پروژه گفت: یافته های ما، روش غیرمنتظره ای برای درک بیماری های خودایمن مانند ام اس ارائه می دهند. ما امیدواریم که این روش، امکان ابداع رویکردهای درمانی جدید و مخصوص به سلول را برای بیماری هایی مانند ام اس فراهم کند که عوارض جانبی کمتری دارند. مشکل درمان های پیشین این بود که کل سیستم ایمنی را تحت کنترل درمی آورند اما ما پیروز شدیم سلول های جدیدی کشف کنیم که در التهاب و تخریب ناشی از ام اس نقش دارند.

پژوهشگران با یاری جدیدترین و واضح ترین روش ها پیروز شدند از ترکیب سلول های متمرکز شده در محل ملتهب نقشه برداری نمایند و به این ترتیب، نقشه جدیدی از سلول های ایمنی ارائه دهند.

تحلیل سلولی مورد استفاده پژوهشگران، جدید است و می توان از آن در حوزه پزشکی برای آنالیز بافت سلول ها استفاده کرد. دکتر دومینیک گرون(Dominic Gruen)، سرپرست این پژوهش گفت: این روش به ما امکان می دهد تصویر کامل سلولی بافت های پیچیده ای مانند مغز را تهیه کنیم.

مارتا جوانا کاستا جوردا(Marta Joana Costa Jordao)، نویسنده ارشد این پژوهش گفت: شاید فعال سازی دائمی سلول های ایمنی بتواند دلیل حمله های مزمن به مغز بیماران مبتلا به ام اس را در یک دوره چند ساله شرح دهد.

این پژوهش، در مجله Science به چاپ رسید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نوع جدیدی از سلول های ایمنی عامل بیماری ام .اس هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوع جدیدی از سلول های ایمنی عامل بیماری ام .اس هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید