مشاور سیاسی اسد: روابط بین ایران و سوریه تاریخی و راهبردی است

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری، مشاور سیاسی و رسانه ای رئیس جمهور سوریه، روابط دمشق و تهران را تاریخی و راهبردی خواند و گفت که سوریه هماهنگی دائمی سیاسی و نظامی با ایران و حزب الله دارد.

مشاور سیاسی اسد: روابط بین ایران و سوریه تاریخی و راهبردی است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ اخبار تصویری، بثینه شعبان مشاور سیاسی و رسانه ای رئیس جمهور سوریه در گفت وگو با یک ویژه برنامه شبکه المیادین، روابط این کشور با ایران را تاریخی و راهبردی خواند.

وی همچنین گفت که سوریه در مسایل سیاسی و نظامی خود با ایران و حزب الله لبنان، هماهنگی کامل و همیشگی دارد.

شعبان تاکید نمود که اولویت ایران و روسیه در رابطه با تحولات سوریه، احترام به حاکمیت و استقلال این کشور است.

وی در بخش دیگری از این گفت وگو به توافق به دست آمده روسیه و ترکیه بر سر آتش بس در ادلب موسوم به توافق مسکو اشاره نمود و آن را مکمل سوم توافق آستانه خواند.

مشاور سیاسی و رسانه ای اسد اضافه کرد: توافق مسکو مشمول بندهای محرمانه نیست. این توافق بر ادامه مبارزه با تروریسم و آزادسازی مناطقی بیشتر مانند اریحا و جسر الشغور تاکید دارد.

وی با تاکید بر لزوم آزادسازی ادلب گفت: ادلب را آزاد خواهیم کرد و تروریسم را در سوریه شکست خواهیم داد و حاکمیت را در همه مناطق سوریه برقرار خواهیم کرد.

شعبان توضیح داد: آمریکا از گروه های تروریستی القاعده و داعش حمایت کند، لذا اگر از جبهه النصره در سوریه حمایت کند، عجیب نیست.

وی تاکید نمود که کشورهای عربی و اروپایی به تدریج به این درک می رسند که اردوغان خطری برای منطقه و دنیا است.

مشاور رئیس جمهور سوریه درباره ساکنان منطقه شرق فرات گفت که ملت سوریه در شرق فرات با اشغالگران آمریکایی مبارزه می نمایند و دولت سوریه حامی این مقاومت است.

وی همچنین به دشواری جنگ ارتش سوریه در شرق فرات اشاره نمود و سختی آن را برابر با سختی نبرد ادلب خواند و گفت: هر چند ما در این جنگ به زمان احتیاج داریم، ولی نیروهای آمریکایی را از سوریه اخراج خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مشاور سیاسی اسد: روابط بین ایران و سوریه تاریخی و راهبردی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاور سیاسی اسد: روابط بین ایران و سوریه تاریخی و راهبردی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید