ماجرای اخطار به مالکان خانه چیست؟

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری، مالکان مسکن باید فرم خوداظهاری ملک خود را در سامانه املاک و اسکان تکمیل کنند، علی رغم انجام این خوداظهاری توسط برخی از مالکان پیامک جدیدی با عنوان اخطار نهایی برای انها ارسال شده، این در حالی است که این سامانه اختلال دارد و امکان ورود برای مالکان وجود ندارد.

ماجرای اخطار به مالکان خانه چیست؟

حسین میرزایی، مشاور حوزه دولت الکترونیک در توئیتی گفت: اگر قبل از سال 93 ملکی را خریداری کرده باشید و هیچ معامله ای در دفاتر اسناد رسمی انجام نداده باشید، اطلاعات مالکیت شما بر اساس سند تک برگی در سامانه ملی املاک و اسکان وجود ندارد! اینجاست که باید اطلاعات ملک خود را بطور کامل خوداظهاری کنید.

در این راستا چند هفته قبل برای برخی از مالکان این پیامک ارسال شد: مالک محترم برای مشخص شرایط سکونت و مالکیت املاک خود، ظرف مدت 10 روز آینده به سامانه املاک و اسکان به آدرس https: //amlak.mrud.ir مراجعه نمایید.

پس از انجام خوداظهاری توسط این مالکان، طی چند روز گذشته پیامک دیگری برای مالکان ارسال شده که در صورت عدم مشخص شرایط مالکیت سکونت مشمول پرداخت مالیات می شود.

در این پیامک که از سوی وزارت راه وشهرسازی با عنوان آخرین اخطار ارسال شده، آمده است: مالک محترم: درصورت عدم مشخص شرایط مالکیت وسکونت املاک خود در سامانه املاک واسکان به نشانی https: //amlak.mrud.ir تا 99/07/28 مشمول پرداخت مالیات بر خانه های خالی می شوید وزارت راه و شهرسازی

علی رغم انجام خوداظهاری پس از دریافت پیامک اول، وقتی مالکان براساس پیامک دوم وارد لینک ارسال شده می شوند، سامانه املاک و اسکان باز نمی شود و با اخطار روبرو می شوند.

منبع: تجارت نیوز

منبع: خبرگزاری آریا

به "ماجرای اخطار به مالکان خانه چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای اخطار به مالکان خانه چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید