لایحه شفافیت در روزهای آینده به مجلس ارسال می گردد

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری به نقل از صدا و سیما، اسحاق جهانگیری عصر امروز شنبه در جمع مدیران و کارکنان خبرگزاری جمهوری اسلامی، با بیان اینکه لایحه شفافیت در روزهای آینده به مجلس ارسال می گردد تا گام جدیدی در پیشگیری از فساد برداشته گردد. اضافه نمود: بر اساس این لایحه، دولت مکلف می گردد اطلاعات مسائل عمومی مورد احتیاج مردم را در دسترس همگان قرار دهد.

لایحه شفافیت در روزهای آینده به مجلس ارسال می گردد

وی همچنین گفت: لایحه مهم دیگر، لایحه تعارض است که در حال نهایی شدن در دولت است و در صورت تصویب آن، زمانی که بین منافع یک مدیر با منافع عمومی تعارضی پیش بیاید موضوع به نفع مردم انتها می یابد.

معاون اول رئیس جمهور اضافه کرد: یکی از مهمترین راههای دیگر مقابله با فساد، دولت الکترونیک است؛ یعنی واردات از گمرک و گرفتن ارز تا توزیع، تکلیفش تعیین می گردد.

جهانگیری اعلام نمود: دولت در زمینه مالیات اقدام مهمی صورت داد؛ به گونه ای که با الکترونیکی کردن سامانه های مرتبط با مالیات، به میزان 22 هزار میلیارد تومان از فرار مالیاتی جلوگیری شد.

معاون اول رئیس جمهور گفت: در کشور ظرفیت های فراوانی وجود دارد و همچنین کشور دارای منابع طبیعی، انسانی و مدیریتی کم نظیری است.

جهانگیری ادامه داد: به لحاظ اقتصادی در مقطع خاصی قرار گرفته ایم و برخی اوقات که گفته می گردد در شرایط خطیری هستیم، برخی شاید بگویند که در بن بست قرار گرفته ایم اما باید گفت: ما به شرایط بحرانی نیز ورود پیدا نکرده ایم.

وی اضافه کرد: به لحاظ منابع نفت و گاز رتبه اول جهان در اختیار ماست و همچنین در بسیاری از ذخایر معدنی و خیلی از فلزات جزء 10 کشور اول جهان هستیم.

جهانگیری گفت: به لحاظ جغرافیایی نیز در منطقه ویژه ای قرار گرفته ایم و کشور بزرگ منطقه هستیم.

معاون اول رئیس جمهور اضافه کرد: افکار عمومی امروز به صورت جدی از رسانه ها تأثیر پذیر است؛ امروزه کارکرد رسانه ها به گونه ای است که همه مسؤولان و شهروندان به اهمیت و حساسیت آن واقف هستند.

وی ادامه داد: رسانه ها نقش مهمی در زندگی مردم و همچنین فضای مجازی، اجتماعی و فرهنگی کشور ایفا می نمایند و همه به نوعی رسانه ای گردیده اند.

جهانگیری با اشاره به روز خبرنگار گفت: باید به یک واقعیت اشاره نمود و آن این که خبرنگار، روزنامه نگار و رسانه آن قدر مهم و با اهمیت است که به نظر من نه تنها یک روز، بلکه تمام روزهای سال به نام خبرنگار نامگذاری گردد و این حرف گزافه نیست و هر روز می تواند روز خبرنگار باشد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "لایحه شفافیت در روزهای آینده به مجلس ارسال می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لایحه شفافیت در روزهای آینده به مجلس ارسال می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید