فن خال: سولسشایر هم در منچستریونایتد مانند مورینیو اتوبوس پارک می نماید!

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری، سرمربی هلندی سابق شیاطین سرخ در اظهارنظری عجیب شیوه فعلی بازی این تیم با راهنمایی سرمربی نروژی اش را دفاعی دانست.

فن خال: سولسشایر هم در منچستریونایتد مانند مورینیو اتوبوس پارک می نماید!

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری، لوئیز فن خال، سرمربی سابق منچستریونایتد سبک بازی فعلی شیاطین سرخ با راهنمایی اولگنار سولسشایر را به شیوه بازی این تیم در زمان سرمربی قبلی اش ژوزه مورینیو شبیه دانست.

سولسشایر از اواسط ماه دسامبر سال گذشته که جانشین ژوزه مورینیو شد، با سبکی که تداعی کننده من یونایتد دوران سرالکس فرگوسن بوده و بازی هایی هجومی توانست بردهای فراوانی کسب و امید طرفداران را برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان زنده کند. با این حال فن خال معتقد است که سبک بازی این تیم در قیاس با زمانی که توسط مورینیو راهنمایی می شد، تفاوت چندانی نکرده است.

فن خال در این باره به شبکه BBC گفت: سرمربی بعد از من (مورینیو) سبک بازی تیم را به اتوبوس را پارک کن و بازی در ضدحملات تغییر داد. الان هم یک مربی دیگر آمده که او هم اتوبوس را پارک می نماید و چشم به ضدحملات دارد. تفاوت اصلی میان مورینیو و سولسشایر اما این است که سولسشایر دارد بازی هایش را می برد.

فن خال ادامه داد: شیوه ای که منچستریونایتد الان دارد بازی می نماید، آن شیوه ای نیست که این تیم زیر نظر فرگوسن بازی می کرد. تیم دارد دفاعی و ضدحمله ای بازی می نماید. اگر سبک بازی اش را دوست دارید خب دوست داشته باشید و اگر فکر می کنید که سبک بازی اش از سبک بازی منچستریونایتد تحت راهنمایی من مهیج تر و جذاب تر است اشکالی ندارد، اما به نظر من حقیقت این است که سبک بازی این تیم با قبل از آمدن سولسشایر فرق چندانی نکرده است. اینکه منچستریونایتد سهمیه لیگ قهرمانان بگیرد، بسیار مهم است، درست همان طور که در زمان مربیگری من در این تیم مهم بود. این تیم در اروپا هم می تواند قهرمان گردد، چون بسیار دفاعی بازی می نماید و شکست دادنش کار بسیار سختی است و چه بخواهید یا نخواهید، این به لطف کارهای مورینیوست.

فن خال 67 ساله در پاسخ به انتقاداتی بعضی از طرفداران و رسانه ها از شیوه بازی منچستریونایتد دوره مربیگری او که آن را کسل کننده توصیف می کردند، مطرح نمود: این شما هستید که می گویید سبک بازی تیم کسل کننده بوده است. چه چیز آن کسل کننده بود؟ شاید حملات ما کسل کننده بود که آن هم به دلیل اتوبوس پارک کردن حریف بود. در چنین شرایطی شما مجبورید ضرب آهنگ بازی تان را بالا ببرید که آن هم کار آسانی نیست. من یک فلسفه فوتبالی دارم که به آن پایبندم و با آن در چهار کشور مختلف قهرمان شدم. من ثابت کردم که فلسفه فوتبالی ام درست و ثمربخش است. چیزی که من دوست ندارم این است که اد وودوارد (مدیراجرایی منچستریونایتد) با جانشین من تماس گرفت و با اینکه خودش می دانست آن فرد جانشین من خواهد شد، برای شش ماه دهانش را بسته نگه داشت. به همین دلیل من هر آدینه مجبور بودم که در نشست های خبری درباره شایعه اخراج شدنم در انتها فصل جواب پس بدهم. به نظر شما این رفتار چه بلایی بر سر اقتدار یک مربی می آورد؟ همان یک قهرمانی که در جام حذفی (فصل 17-2016) بردم، در شرایطی که موی دماغم بودند، خودش بزرگ ترین دستاورد بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "فن خال: سولسشایر هم در منچستریونایتد مانند مورینیو اتوبوس پارک می نماید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فن خال: سولسشایر هم در منچستریونایتد مانند مورینیو اتوبوس پارک می نماید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید