عدم اکران فیلم همه می دانند اصغر فرهادی در ایران به دلیل پوشش بازیگران

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری، فیلم همه می دانند اصغر فرهادی به عنوان فیلم افتتاحیه پنجاهمین جشنواره بین المللی فیلم آنتالیا به نمایش درآمد. فیلمی که گویا قرار نیست در ایران اکران گردد. اصغر فرهادی در آیین نمایش فیلمش در جشنواره آنتالیا حضور پیدا کرد و بعد از آن به سوال های مخاطبان پاسخ داد.

عدم اکران فیلم همه می دانند اصغر فرهادی در ایران به دلیل پوشش بازیگران

مسئولان سینمای ترکیه از قبل اعلام نموده بودند که می خواهند جشنواره فیلم آنتالیا را تبدیل به یکی از مهم ترین و معتبرترین جشنواره های سینمایی بنمایند و دعوت از اصغر فرهادی، کارگردان برنده دو جایزه اسکار اولین گام است. اما خبر مهم برای ما این است که فرهادی در جلسه پرسش و پاسخ بعد از نمایش فیلم اظهار داشت که امکان نمایش فیلم همه می دانند در ایران وجود ندارد. پیش از این ابراهیم داروغه زاده رییس اداره نظارت و ارزشیابی گفته بود که فرهادی فیلمش را برای اکران به ارشاد ارائه نداده و تقاضای اکران ننموده است و بعد از آن هم شنیده شد که در صورت تقاضای فرهادی با فیلم مثل بقیه فیلم های خارجی برخورد خواهد شد. اما حالا خود فیلمساز می گوید که امکان نمایش فیلمش در ایران به دلیل پوشش بازیگران وجود ندارد و واقعا هم تقاضایی برای اکران نداده است. او گفت: فیلم همه می دانند را بخاطر لباس بازیگران نمی توانم در ایران نمایش بدهم.

پیش تر فیلم کپی برابر اصل عباس کیارستمی با وجود اینکه در ایتالیا فیلمبرداری گردیده بود و بازیگر نقش اولش هم ژولیت بینوش بود، بعد از کمی حرف و حدیث در گروه هنر و تجربه ایران اکران محدودی داشت.

پنه لوپه کروز و خاویر باردم بازیگران فیلم اصغر فرهادی هستند. فیلم داستان زنی اسپانیایی را روایت می نماید که سال هاست همراه همسر آرژانتینی اش در آرژانتین زندگی می نماید و حالا برای عروسی خواهرش به اسپانیا بازگشته که اتفاقاتی باعث ایجاد بحران هایی در زندگی اش می گردد.

فرهادی در ابتدای جلسه مطبوعاتی فیلم همه می دانند در آنتالیا گفت که در بدو رسیدن چمدان هایش را در فرودگاه گم نموده بود. فرهادی گفت: من به دفتر رییس فرودگاه رفتم در حالی که او داشت پیغام های تلفن همراهش را چک می کرد. مشکلم را برای او شرح دادم و فکر می کردم به من گوش می دهد اما او نشسته بود و به پیغام هایش زل زده بود. این موقعیت در ذهن من الان تبدیل به یک داستان گردیده که ممکن است در آینده نزدیک آن را بسازم.

البته درنهایت گویا دو روز بعد چمدان های فرهادی به دست او رسیده است.

فرهادی در صحبت هایش گفت علیرغم اینکه مردم فکر می نمایند شاید کار با بازیگران خارجی متفاوت باشد اما عشق و نفرت در همه جای دنیا یکسان هستند. احساسات هم مشابه همدیگرند. فقط راهی که احساسات با آن ابراز می گردد تفاوت دارد. اصغر فرهادی که پیشینه تئاتری دارد در این جلسه گفت که در آینده یک روز به صحنه تئاتر برخواهد گشت.

تریلر فیلم همه می دانند را می توانید از دکمه پایین دانلود کنید.

منبع: دیجیکالا مگ

به "عدم اکران فیلم همه می دانند اصغر فرهادی در ایران به دلیل پوشش بازیگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عدم اکران فیلم همه می دانند اصغر فرهادی در ایران به دلیل پوشش بازیگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید