طعنه ژوزه مورینیو به کلوپ و پوچتینو: وقتی جام نمی برید، فلسفه به چه درد می خورد؟

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری، سرمربی پرتغالی پیشین تیم منچستریونایتد به آن دسته از همتایان خود که داشتن فلسفه بازی را به کسب جام ترجیح می دهند، طعنه زد.

طعنه ژوزه مورینیو به کلوپ و پوچتینو: وقتی جام نمی برید، فلسفه به چه درد می خورد؟

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری، ژوزه مورینیو معتقد است که داشتن فلسفه بازی بدون آنکه آن فلسفه منجر به کسب جام یا افتخار گردد، بی فایده است و به این شیوه به دو تا از همتایان خود یورگن کلوپ سرمربی لیورپول و مائوریسیو پوچتینو طعنه زد.

هیچیک از سرمربیان فعلی تیم های لیورپول و تاتنهام در دوران مربیگری شان در این تیم ها پیروز به کسب جام نشده اند اما جزو آن دسته از مربیانی هستند که داشتن شیوه خاصی از مربیگری معروف شده اند.

مورینیو که بعد از اخراجش از منچستریونایتد این روزها به عنوان کارشناس شبکه BeIN Sports فعالیت دارد، گفت: اینکه من در دوران مربیگری ام جام هایی برده ام به این دلیل بوده که هر جایی که رفته ام از ذهنیتم نسبت به فوتبال فاصله نگرفته ام. بعضی مربیان دوست دارند دم از فلسفه فوتبال بزنند اما زمانی می توانید حرف از فلسفه بزنید که با آن چیزی برده باشید. وقتی که هیچ چیزی نمی برید، داشتن فلسفه بازی چه فایده ای دارد؟

مورینیو ادامه داد: اگر تیم های شما خوب بازی نمایند، می برند، به همین دلیل من این تناقض گویی ها که امروز در فوتبال داریم را نمی پسندم.

آقای خاص درباره اینکه برنامه اش برای بازگشت به دنیای مربیگری چیست، مطرح کرد: برنامه ام این است که تابستان برگردم و کارم را هم از ماه ژوئن شروع کنم و برای شروع فصل آینده آماده شوم. هر روز که می گذرد بیشتر از دیروز دلم برای حضور در تمرینات تنگ می گردد و نمی توانم منکر این موضوع شوم. در سرم چیزهایی می گذرد، مثل بردن پنجمین قهرمانی در لیگ کشوری دیگر و کسب یک قهرمانی دیگر در لیگ قهرمانان با تیمی دیگر.

مورینیو سپس به انتصاب دوباره زین الدین زیدان به عنوان سرمربی رئال مادرید پس از 9 ماه از استعفای او از این سمت اشاره ای داشت و گفت: من فکر نمی کنم که در خصوص زیدان هنوز بتوانیم از یک کارنامه کاری حرف بزنیم. اما در یک بازه بسیار کوتاه او کاری را انجام داد که پیش از او هیچکسی پیروز به انجامش نشده بود و آن کسب سه قهرمانی متوالی در لیگ قهرمانان است. اکنون او دارد قدم جدیدی در حرفه مربیگری اش برمی دارد. به نظر من زیدان برای راهنمایی رئال مادرید بهترین گزینه است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "طعنه ژوزه مورینیو به کلوپ و پوچتینو: وقتی جام نمی برید، فلسفه به چه درد می خورد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طعنه ژوزه مورینیو به کلوپ و پوچتینو: وقتی جام نمی برید، فلسفه به چه درد می خورد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید