سرگردانی مرغداران از آشفتگی بازار نهاده های دامی، زیان 4 هزار تومانی در فروش هر کیلو تخم مرغ

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری، رئیس اتحادیه مرغ تخم گذار تهران گفت:با توجه به نوسان قیمت و کمبود نهاده های دامی، مرغداران در تامین نهاده سرگردان هستند.

سرگردانی مرغداران از آشفتگی بازار نهاده های دامی، زیان 4 هزار تومانی در فروش هر کیلو تخم مرغ

ناصر نبی پور رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران در گفت و گو با خبرنگار ، بازار فعلی تخم مرغ را نامطلوب دانست و گفت: هم اکنون متوسط قیمت هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری 9 هزار تومان معادل شانه ای 18 هزار تومان است.

وی قیمت واقعی هر کیلو تخم مرغ را بالای 14 هزار تومان خاطرنشان کرد و اضافه نمود: عرضه با نرخ های فعلی بیانگر زیان حداقل 4 هزار تومانی مرغداران در فروش هر کیلو تخم مرغ است.

نبی پور ادامه داد: در حال حاضر قیمت تخم مرغ با احتساب ارز 4200 تومانی برای نهاده ها، 14 هزار و 200 تومان است، این در حالی است که نهاده ها با ارز دولتی به دست فراوریکننده نمی رسد و امکان محاسبه نهاده با ارز آزاد نیست.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار از کمبود نهاده های دامی در بازار اطلاع داد و گفت: هم اکنون کنجاله سویا با نرخ 8 هزار تومان در بازار موجود نیست که این امر بیانگر اختلاف چند برابری نهاده با نرخ مصوب است.

وی موجودی نهاده های دامی در بنادر را 2 میلیون و 400 تا 2 میلیون و 500 هزار تن خاطرنشان کرد و اضافه نمود: با توجه به آنکه این میزان برای ذخایر استراتژیک است، امکان توزیع آن وجود ندارد.

نبی پور با اظهار نگرانی نسبت به آینده فراوری تخم مرغ اعلام کرد: با استمرار فرایند فعلی قیمت نهاده های دامی، مرغداران مرغ های جوان خود را روانه کشتارگاه خواهند کرد که با این وجود در فصل پاییز در تامین تخم مرغ مورد احتیاج دچار مشکل می شویم.

این مقام مسئول از افزایش 4 تا 5 برابری قیمت ریز مغذی ها و واکسن اطلاع داد و گفت: مرغداران در تامین واکسن و داروی مورد احتیاج به شدت دچار مشکل هستند.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران در انتها درباره آخرین شرایط صادرات تخم مرغ توضیح داد: با توجه به اخذ عوارض 4 هزار تومانی صادرات تخم مرغ و هزینه بالای حمل و نقل، قیمت تخم مرغ از مرز 16 هزار تومان فراتر می رود که با این وجود امکان رقابت با ترکیه وجود ندارد، از این رو انتظار می رود که عوارض صادرات شناور باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "سرگردانی مرغداران از آشفتگی بازار نهاده های دامی، زیان 4 هزار تومانی در فروش هر کیلو تخم مرغ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرگردانی مرغداران از آشفتگی بازار نهاده های دامی، زیان 4 هزار تومانی در فروش هر کیلو تخم مرغ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید