سازوکار دانشگاه فرهنگیان برای سه ساله شدن دوره کارشناسی چیست؟

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری، معاون نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان درباره پیشنهاد این دانشگاه برای سه ساله دوره کارشناسی توضیح داد.

سازوکار دانشگاه فرهنگیان برای سه ساله شدن دوره کارشناسی چیست؟

رضا کچوئیان معاون نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان در گفت وگو با خبرنگار ، درباره انتها سه ساله شدن دوره کارشناسی در این دانشگاه، اظهار کرد: طرح سه ساله شدن دوره کارشناسی در دانشگاه گزینه پیشنهادی به وزارت آموزش و پرورش برای طرح در وزارت علوم است که البته با مجموعه اقدامات کارشناسی شده، اجرای این دوره به صورت سه ساله امکان پذیر است.

کچوئیان درباره راهکارهای پیشنهادی به منظور اجرای این طرح گفت: اضافه شدن دو نیم سال تابستانی به دوره تحصیل دانشجو با حداکثر 10 واحد برای هر نیمسال یکی از راهکار های در نظر گرفته شده در این خصوص است؛ علاوه بر آن مجازی شدن برخی دروس دانشگاهی نیز راهکار پیشنهادی دیگر برای کاهش دوره تحصیل از 4 به 3 سال است.

برگزاری آزمون اصلح برای دانشجومعلمان دوره چهارساله

وی به موضوع سنجش صلاحیت حرفه ای دانشجومعلمان هم اشاره کرد و از نیاز آموزش و پرورش و کمبود نیروی انسانی در کلاس های آموزشی و نگاه ریشه ای این دانشگاه به این نیاز سخن گفت.

معاون نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان ادامه داد: دانشگاه فرهنگیان با توجه به این مهم طی ماه های قبل پس از تصمیم گیری در هیئت رئیسه دانشگاه، با ارسال نامه ای به شورای عالی آموزش و پرورش خواهان تعمیم آزمون اصلح به دانشجویان کارشناسی پیوسته سراسر کشور شد.

کچوئیان اعلام نمود: در صورت تصویب شدن این مصوبه از سوی شورای عالی آموزش و پرورش، شرط ورود این دانشجویان به آموزش پرورش، پس از گذراندن 8 ترم در طول 4 سال تحصیلی که دو سال آخر آن با حضور یک روزه در مدارس به صورت کارورزی سپری خواهد شد، الزاما شرکت در آزمون اصلح است.

وی شرح داد: کسب نمره قابل قبول و دریافت گواهی صلاحیت حرفه ای (گواهی آزمون اصلح) نیز ورود این دانشجویان را به آموزش و پرورش قطعی خواهد کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "سازوکار دانشگاه فرهنگیان برای سه ساله شدن دوره کارشناسی چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازوکار دانشگاه فرهنگیان برای سه ساله شدن دوره کارشناسی چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید