ریکاوری آسیب مغزی ترومایی در ظروف آزمایشگاهی

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سلول های بنیادی، برخلاف سایر سلول های بدن، اغلب نورون های سیستم عصبی مرکزی قادر به ترمیم یا رشد مجدد نیستند.

ریکاوری آسیب مغزی ترومایی در ظروف آزمایشگاهی

در مطالعه ای جدید، محققان دانشگاه جورجیا با استفاده از گلوتامات که ماده ای است که بعد از آسیب مغزی ترومایی در مقادیر زیاد فراوری می گردد، تخریب فعالیت عصبی ناشی از آسیب ترومایی را در ظروف آزمایشگاهی که حاوی چندین الکترود کوچک بود ثبت نمایند. از طریق این ثبت ها، آن ها فعالیت مغزی را ارزیابی کردند و با استفاده از تحریک الکتریکی ریکاوی را تحت تاثیر قرار دادند.

در این مطالعه مشاهده شد که زمانی که نورون ها به سطح خاصی از تراکم در ظروف آزمایشگاهی می رسند، آغاز به فعالیت های هم زمان در یک روش زمان بندی گردیده می نمایند.

قابلیت ایجاد این فعالیت های هم زمان مغزی در ظروف آزمایشگاهی می تواند اطلاعات زیادی را در مورد نحوه عملکرد مغز در شرایط طبیعی و در زمان بروز آسیب های مغزی ترومایی ارائه کند.

به عقیده محققان استفاده از تحریکات الکتریکی می تواند یک رویکرد قابل کاربرد در بالین برای ریکاوری آسیب مغزی ترومایی باشد. استفاده از سیستم های تحریک الکتریکی قابل پیوند به مغز که بسیار کوچک هستند اما کارایی بالایی دارند می تواند رویکرد کاردبری بالینی مهمی برای مقابله با مسائل سیستم عصبی مرکزی باشد.

این اولین باری است که از نورون های مشتق از سلول های بنیادی برای این هدف استفاده می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ریکاوری آسیب مغزی ترومایی در ظروف آزمایشگاهی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریکاوری آسیب مغزی ترومایی در ظروف آزمایشگاهی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید