ریاست جمهوری لبنان دخالتی در فرایند پیگیری قضایی انفجار بیروت ندارد

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری به نقل از العهد، رفیق شلالا مدیر دفتر اطلاع رسانی میشل عون به اخبار منتشر شده در بعضی رسانه ها مبنی بر دخالت دفتر ریاست جمهوری در فرایند پیگیری قضایی پفراینده انفجار مهیب بیروت واکنش نشان داد.

ریاست جمهوری لبنان دخالتی در فرایند پیگیری قضایی انفجار بیروت ندارد

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص تأکید کرد که ریاست جمهوری لبنان در فرایند پیگیری قضایی پفراینده انفجار مهیب بندر بیروت، هیچ دخالتی ندارد. این مقام لبنانی اضافه کرد: ریاست جمهوری لبنان نه به وسیله دستگاه قضایی و نه به وسیله دادستانی کل هیچ دخالتی در فرایند پیگیری پفراینده مذکور نداشته است.

روز گذشته حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای گفت که از تحقیقات شفاف و مستقل قضایی در ارتباط با انفجار بندر بیروت و همچنین شناسایی تمام دستگاه ها و افراد مسئول در مورد این انفجار استقبال می نماید.

طبق آخرین اخبار، قاضی فادی صوان بازپرس پفراینده انفجار بندر بیروت علیه حسان دیاب رئیس دولت پیشبرد امور و 3 تن از وزرای سابق این کشور به اتهام اهمال کاری، کوتاهی و دخیل بودن در کشته و مجروح شدن صدها شخص اقامه دعوی نموده است.

روز چهارم آگوست (14 مرداد) انفجاری مهیب در بندر بیروت رخ داد. بر اثر این انفجار بیش از 190 نفر کشته و 6 هزار و 500 تن زخمی شدند. در پی این انفجار و بروز بحران سیاسی در لبنان، حسان دیاب نخست وزیر پیشین این کشور استعفا کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ریاست جمهوری لبنان دخالتی در فرایند پیگیری قضایی انفجار بیروت ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریاست جمهوری لبنان دخالتی در فرایند پیگیری قضایی انفجار بیروت ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید