راه حل درمان درد های ناشی از کرونا

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری، فلوشیپ و فوق تخصص کنترل و درمان درد توضیحاتی درباره راه حل درمان درد های ناشی از کرونا ارائه داد.

راه حل درمان درد های ناشی از کرونا

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ اخبار تصویری، حسن محمدی، فلوشیپ و فوق تخصص کنترل و درمان درد همزمان با روز جهانی مبارزه با درد اظهارداشت: یکی از شایع ترین علل مراجعه به کلینیک های درمانی، درد است که در میان انواع درد، سردرد وکمردرد شایع ترین است.

وی اضافه نمود: در صورتی که درد بیش از حد اندازه طول بکشد و یا مدت زمان ماندگاری آن بیش از 3 تا 6 ماه باشند، درد مزمن است.

این فوق تخصص کنترل و درمان درد کلینیک درد پردیس ادامه داد: کمردرد یکی از شایع ترین درد ها محسوب می گردد و درمان آن با روش های متعدد انجام می گیرد که در گام نخست تغییر سبک زندگی باید مدنظر قرار گیرد فرد وزن خود را کاهش دهد و نشستن و برخاستن و یا نحوه بلند کردن اجسام توسط آن به صورت صحیح انجام گیرد.

حسن محمدی بیان داشت: پس از تغییر سبک زندگی، انجام فیزیوتراپی و استفاده از دارو های ساده مانند مسکن مدنظر است و باید توجه داشت اگر استفاده از دارو های مسکن بی جا و خودسرانه باشد مسائل کلیوی، گوارشی و حتی خونریزی در فرد ایجاد می گردد.

این فلوشیپ درد ادامه داد: در صورتی به وسیله این روش ها درد بهبودی نیابد و درمان نگردد از راه چاره های مانند ازن درمانی، تزریق ژل و لیزر و در نهایت جراحی استفاده خواهد شد.

وی با بیان اینکه حدود 10 سال است که کلینیک های درد در کشور ایجاد شده اند، گفت: تمرکز این کلینیک ها در تهران است و توسعه کلینیک های درد در استان های مختلف حایز اهمیت بوده و باید مورد توجه قرار گیرد همچنین در حال حاضر 80 پزشک فوق تخصص درد مشغول خدمت رسانی به بیماران جهت بهبود شرایط درد آن ها هستند.

حسن محمدی درباره درد های ناشی از بیماری کرونا گفت: شایع ترین درد ها به دلیل ابتلا به کرونا سردرد است همچنین درد های استخوانی و عضلانی اطراف ستون فقرات و عضلات می تواند برای بیمار کلافه کننده باشد که بهترین درمان درد ناشی از کرونا دارو درمانی و استفاده از مسکن های ساده مانند استامینوفن و ناپروکسن است و به هیچ عنوان استفاده از آسپرین برای این بیماران که به ویژه دارای تب های ویروسی هستند توصیه نمی گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "راه حل درمان درد های ناشی از کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه حل درمان درد های ناشی از کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید