دو رئیس فدراسیون دیگر این هفته می روند، کوشش برای برکناری بی دردسر

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری، تقریبا یک ماه بعد از ابلاغ قانون منع به کارگیری بازنشسته ها، وزارت ورزش تغییرات در فدراسیون های ورزشی برای اجرای این قانون را شروع کرد و طی آن مدیریت چهار فدراسیون را به سرپرست داد.

دو رئیس فدراسیون دیگر این هفته می روند، کوشش برای برکناری بی دردسر

هاکی، ناشنوایان، قایقرانی و چوگان چهار فدراسیونی بودند که وزارت ورزش 24 مهرماه قانون ابلاغی رئیس جمهور را در مورد آنها اجرا کرد. مرحوم بهرام شفیع جزو بازنشسته هایی بود که البته پیش از اقدام وزارت ورزش برای اجرای قانون، دار فانی را وداع گفت و وزارت ورزش هم حسن اباذری را به عنوان سرپرست این فدراسیون منصوب کرد.

مصطفی کریمی رئیس فدراسیون ورزش های ناشنوایان، غلامرضا امینی رئیس فدراسیون قایقرانی و حجت الله دهخدایی رئیس فدراسیون چوگان هم روسای بازنشسته ای بودند که وزارت ورزش به ترتیب حسن سلگی، احمد گواری و یاشار بی غم را به جای آنها و به عنوان سرپرست فدراسیون های شان منصوب کرد.

در ادامه این تغییر و تحولات مدیریتی نیز، هفته گذشته سال ها مدیریت محمد علی شکیبا در فدراسیون ورزش های سه گانه با انتصاب احمد نامنی به عنوان سرپرست این فدراسیون به سرانجام رسید.

بدین ترتیب قانون منع به کارگیری بازنشسته ها تا به امروز که 20 روز به سرانجام مهلت قانونی برای اجرای آن باقی مانده در 5 فدراسیون اجرا شده است در حالیکه به گفته مسئولان وزارت ورزش، این قانون شامل حال 11 - 10 رئیس فدراسیون می گردد. این وزارتخانه در حال آنالیز وضعیت دیگر روسا است تا بر اساس مستندات در مورد وضعیت آنها تصمیم گیری کند. وزیر ورزش حتی از معاون خود در امور ورزش قهرمانی و حرفه ای خواسته تا در مورد یکی از روسا از نهادهای مربوطه استعلام لازم را بگیرد.

24 آبان ماه آخرین مهلت قانونی برای اجرای قانون منع به کارگیری بازنشسته ها در دستگاه های اجرایی است وزیر ورزش هم تاکید نموده که تا این زمان و حداکثر تا 30 آبان ماه این قانون را در فدراسیون ها اجرا خواهد نمود اگرچه قرار است طی همین هفته و به واسطه این قانون، مدیریت دو فدراسیون دیگر نیز به سرپرست داده گردد.

سرپرستان منتخب برای فدراسیون هایی که شامل قانون بازنشستگی هستند باید در بازه زمانی 2 تا 3 ماه، شرایط را برای برگزاری مجامع انتخاباتی آنها فراهم نمایند. ضمن اینکه خود این سرپرستان حق شرکت در انتخابات به عنوان کاندیدا را ندارند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "دو رئیس فدراسیون دیگر این هفته می روند، کوشش برای برکناری بی دردسر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو رئیس فدراسیون دیگر این هفته می روند، کوشش برای برکناری بی دردسر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید