دولت خواهان استرداد یک لایحه شد

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری، سازمان اداری و استخدامی کشور پیشنهاد تفکیک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دو وزارتخانه کوچک تر، چابک تر و تخصصی تر در حوزه رفاه و تأمین اجتماعی و کار و تعاون و تشکیل وزارتخانه های رفاه و تأمین اجتماعی و کار و تعاون را در قالب متن لایحه و با قید دوفوریت جهت سیر مراحل قانونی به هیئت وزیران ارائه کرد.

دولت خواهان استرداد یک لایحه شد

لایحه یادشده در جلسه 31 تیر 1397 هیئت وزیران تصویب و طی نامه شماره 58276/55593 مورخ 7 مردادماه 1397 برای طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال شد.

هیئت وزیران در جلسه 4 مهر ماه 1397 نظر به عدم تصویب فوریت برای لایحه مذکور، حسب درخواست سازمان اداری و استخدامی کشور، آنالیز لایحه یادشده با اولویت را از مجلس شورای اسلامی درخواست کرد که مراتب طی تصمیم نامه شماره 87949/55802 مورخ 5 مهرماه 1397 ابلاغ شد.

با توجه به اینکه لایحه یادشده در جلسه علنی 9 مردادماه 1397 مجلس شورای اسلامی مطرح شد و فوریت آن به تصویب نرسید و به صورت عادی اعلام وصول شد و به کمیسیون اموراجتماعی ارجاع گشت و پس از تصویب در کمیسیون مزبور، مراتب در نوبت رسیدگی صحن علنی مجلس قرار گرفته است معاونت امور مجلس رییس جمهور درخواست کرد، نظر به معین وزیر جدید برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، برای ادامه سیر مراحل تصویب و یا استرداد لایحه فوق، هیئت وزیران اعلام نظر کند.

بر این اساس در اجرای ماده 134 قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، هیئت وزیران به دلیل تغییر در اولویت های کنونی دولت، شرایط جاری کشور و لزوم تمرکز وزارتخانه بر مأموریت های قانونی در جلسه 12 دی ماه 1397 استرداد لایحه تشکیل وزارتخانه های رفاه و تأمین اجتماعی و کار و تعاون را به تصویب رسانید و خواهان استرداد لایحه مذکور از مجلس شورای اسلامی شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "دولت خواهان استرداد یک لایحه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت خواهان استرداد یک لایحه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید