در اظهار نظری شگفت انگیز مطرح شد؛ امکان زندگی انسان در پایگاه های شناور فضایی

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری، پیشرفت های علمی و دستیابی به اعماق فضا تا به آنجاپیش خواهد رفت که روزی انسان ها زمین را ترک و در پناهگاه های شناور در منظومه شمسی زندگی می نمایند.

در اظهار نظری شگفت انگیز مطرح شد؛ امکان زندگی انسان در پایگاه های شناور فضایی

به گزارش خبرنگار ، جف بزوس بنیانگذار فروشگاه اینترنتی آمازون و ثروتمندترین مرد دنیا در اظهار نظری شگفت انگیز اعلام نموده است روزی در آینده بیش از یک تریلیون انسان می توانند در سراسر منظومه شمسی و در پایگاه های شناور فضایی زندگی نمایند.

این سرمایه گذار که اکنون شرکت بلو اوریجین را راه اندازی نموده است و طرح ارسال توریست به لبه فضا با پرتابی عمودی را دردست اجرا دارد اعلام نموده است در آینده انسان ها در پایگاه های فضایی در سراسر منظومه شمسی زندگی خواهند کرد به جای اینکه برروی سیاره ها قدم گذارند.

بزوس اعتقاد دارد بیش از یک هزارمیلیارد انسان می توانند در سراسر منظومه شمسی زندگی نمایند و به این ترتیب انسان های بسیاری می توانند به جای زندگی در زمین در پایگاه های فضایی خانواده تشکیل دهند.

مقام های شرکت بلو اوریجین در کوشش هستند تا افزون برامکان سفر توریستی به لبه فضا، تا سال 2023 یک کاوشگر رباتیک به کره ماه ارسال نمایند.

بزوس برای اجرای طرح های فضایی خود سالانه مبلغی افزون بر یک میلیارد دلار را صرف پروژه های فضایی می نماید. محل درآمد شرکت بلواوریجین ازمحل خرید های مشتریان از سایت فروشگاه اینترنتی آمازون است که به ازای هرخرید مبلغی برای بلواوریجین صرف می گردد.

با توجه به رشد جمعیت کره زمین و نبود میزان کافی منابع برای زندگی تمامی ساکنان درسال های آینده، سفر از زمین و زندگی درکولونی های فضایی راهکاری مفید برای زندگی و بقای انسان هاست.

در سایر سیاره ها و سیارک های منظومه شمسی منابع غنی از سنگ های معدنی وجود دارد که می توان با استخراج آن ها زمینه فراوری قطعات یدکی مورد احتیاج را تهیه کرد.

به گفته بزوس، منابع معدنی در سایر سیاره ها و سیارک های منظومه شمسی قیمتی بسیار پایین تر نسبت به زمین دارد و حتی حفاری می تواند از طریق ربات ها انجام گردد.

بزوس اعتقاد دارد باید سفینه فضایی ساخته گردد که قابلیت استفاده دوباره را داشته باشد، هزینه سوخت آن مناسب باشد و از ایمنی کافی برای سرنشینان بهره مند باشد تا بتواند علاقه مندان به زندگی درفضا را به پایگاه های فضایی شناور ببرد.

دریک نظر سنجی بین المللی که به تازگی برگزار شده است بیشتر انسان ها تمایلی به ترک کره زمین برای همواره نداشته اند و دوست دارند پس از ماجراجوایی درفضا به کره آبی بازگردند.

منبع: mirror

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "در اظهار نظری شگفت انگیز مطرح شد؛ امکان زندگی انسان در پایگاه های شناور فضایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در اظهار نظری شگفت انگیز مطرح شد؛ امکان زندگی انسان در پایگاه های شناور فضایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید