درمان دومین بیمار مبتلا به ایدز در دنیا

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری، پزشکان توانستند یک بیمار انگلیسی آلوده به ویروس ایدز را درمان نمایند.

درمان دومین بیمار مبتلا به ایدز در دنیا

به گزارش ایسنا به نقل از گاردین، این مرد انگلیسی دومین بیمار شناخته شده مبتلا به بیماری ایدز در دنیا است که پس از انجام پیوند مغز استخوان و دریافت آن از یک اهدا کننده مقاوم در برابر ویروس HIV، بهبود پیدا نموده است.

پزشکان این بیمار اظهار داشتند: سه سال پس از دریافت مغز استخوان از اهدا کننده ای با جهش ژنتیکی نادر که در برابر ویروس HIV مقاوم بوده، علائم بهبودی در این بیمار مشاهده شد. همچنین پس از گذشت 18 ماه هیچ اثری از ویروس HIV در این فرد وجود ندارد.

راویندرا گوپتا یکی از پزشکان این تیم تحقیقاتی گفت: در بدن این مرد که بیمار لندن نام گرفته است، دیگر ویروس HIV وجود ندارد.

پیش از این نیز تیموتی براون آمریکایی که با عنوان بیمار برلین شناخته می گردد در سال 2007 میلادی در آلمان تحت درمان مشابهی نهاده شد و از این ویروس پاک شد. همچنین در حال حاضر او در قید حیات است و هیچ علائمی از ویروس HIV در بدن او وجود ندارد.

به گزارش روزنامه گاردین، از دهه 1980 بیماری ایدز به مرگ حدود 35 میلیون انسان در سراسر دنیا منجر شده است و حدود 37 میلیون نفر به ویروس HIV آلوده هستند. تحقیقات علمی متعددی روی این ویروس انجام گرفته و به فراوری ترکیب های دارویی منجر شده که پیشرفت ویروس را در بسیاری از بیماران متوقف نموده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "درمان دومین بیمار مبتلا به ایدز در دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درمان دومین بیمار مبتلا به ایدز در دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید