خبرنگاران سومین مجتمع دامپروری استان قزوین احداث می شود

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری، قزوین - خبرنگاران - سومین مجتمع دامپروری استان قزوین با هدف ساماندهی دامداری های سنتی و همچنین کمک به جهش تولید در محصولات دامی به مساحت حدود 80 هکتار در بخش شال شهرستان بوئین زهرا احداث می شود.

خبرنگاران سومین مجتمع دامپروری استان قزوین احداث می شود

فاطمه خمسه روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ اخبار تصویری با اعلام این خبر گفت: این مجتمع در کنار شهرک صنعتی شال احداث می شود و مکانی مناسب برای جذب سرمایه گذاران بخش دامپروری خواهد بود.

این مسوول با بیان اینکه عملیات اجرایی ساخت این مچتمع از امسال آغاز خواهد شد، یادآور شد: در حال حاضر استان قزوین دارای 2 مجتمع دامپروری در شهرستان قزوین و همچنین بخش رامند شهرستان بوئین زهراست.

وی با بیان اینکه منطقه شال از استعداد بالایی در زمینه دامپروری برخوردار است،اضافه کرد: گوسفند نژاد شال به عنوان یکی از بهترین نژادهای دامی سبک کشور به این منطقه اختصاص دارد و با احداث این مجتمع به تولید و تکثیر بیشتر این نژاد دامی کیفی کمک می شود.

خمسه گفت: میزان دوقلوزایی در این نژاد دامی بالاست و در حال حاضر محققان و پژوهشگران ایستگاه تحقیقاتی دام استان برای افزایش میزان دوقلوزایی این نژاد می کوشند که این مساله می تواند به جذب سرمایه گذاری مناسب در مجتمع دامداری شال پس از ایجاد آن بیانجامد.

این مسوول گفت: با احداث و راه اندازی این مجتمع، دامداری های سنتی پیرامون شهر شال به این مکان منتقل شده و ساماندهی می شوند.

وی با بیان اینکه در این مجتمع امکان پرورش دام سبک و سنگین وجود خواهد داشت، گفت: مطالعات این طرح از سوی شرکت شهرک های کشاورزی استان قزوین به انجام خواهد رسید.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی قزوین اظهار امیدواری کرد با همکاری دستگاه های اجرایی استان به ویژه آب منطقه ای و شرکت شهرک های صنعتی و تامین زیرساخت های مورد نیازهای سرمایه گذاران کار احداث این مجتمع و واگذاری اراضی آن به دامداران در آینده نزدیک کلید بخورد.

استان قزوین با احتساب واحدهای دامی صنعتی و سنتی، دارای 983 هزار راس گاو، 700 هزار راس گوسفند و 140 هزار راس بز است.

در این استان سالانه بین 25 تا 28 هزار تن گوشت قرمز تولید می شود.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران سومین مجتمع دامپروری استان قزوین احداث می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سومین مجتمع دامپروری استان قزوین احداث می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید