خبرنگاران ابتلا به کرونا در گیلان فرایند افزایشی دارد

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری، رشت - خبرنگاران - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: ابتلا به کرونا در استان رو به افزایش است و تک تک افراد جامعه در قبال این شرایط مسئول هستند و باید برای حفظ سلامت خود و جامعه با حساسیت دستورالعملهای بهداشتی را رعایت نمایند.

خبرنگاران ابتلا به کرونا در گیلان فرایند افزایشی دارد

دکتر آبتین حیدرزاده شامگاه سه شنبه در گفت و گویی تلویزیونی اضافه کرد: تا دو هفته گذشته آمار ابتلا به بیماری کرونا در شرایط نسبتا تثبیت شده بود

وی گفت: این شرایط بیانگر آن است که عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و افزایش سفرها باعث شده که موارد بیماری و آمار مبتلایان و در این میان، بیماران بد حال که بستری می گردد، افزایش یابد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان با تاکید بر اهمیت استفاده از ماسک در پیشگیری از انتشار ویروس کرونا گفت : مردم باید این مهم را جدی بگیرند.

وی بیان داشت: میزان استفاده از ماسک در گیلان زیر 60 درصد و رعایت پروتکل های بهداشتی شامل مجموع توصیه ها اعم از استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی 1.8 متر، شستن مداوم دست ها و استفاده از الکل در مکان های توزیع مواد غذایی در کل حدود 42 درصد است که این آمار در این استان مطلوب نیست.

وی در این میان نسبت به درگیری شدید افراد بالای 60 سال و نیز بچه ها زیر 10 سال به بیماری کووید 19 هشدار دارد و گفت: علاوه بر ابتلا، آمار فوتی ها نیز در این گروه ها افزایش یافته و مردم باید رعایت فاصله گذاری اجتماعی و همچنین استفاده از ماسک را به عنوان یک مسئولیت اجتماعی بپذیرند.

گیلان دومین استان درگیر بیماری کرونا بود.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران ابتلا به کرونا در گیلان فرایند افزایشی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ابتلا به کرونا در گیلان فرایند افزایشی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید