حقایقی جالب درباره رولد دال، خالق تخیل سال های کودکی مان

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری، رولد دال اگر زنده بود امروز 102 ساله می شد. او یکی از بهترین نویسندگان کودک نوجوان است و احتمالا تا ده ها سال بعد از مرگش هم تولدش برای طرفدارانش روز مهمی باقی می ماند. چون آنها که مثل من کودکی شان را با کتاب های او گذرانده اند می دانند تأثیر رولد دال بر فکر و تخیل مخاطبان کودک، نوجوان و حتی بزرگسالش تا چه حد است. او پس از پشت سر گذاشتن دوران کودکی بسیار سخت، خالق قهرمان کودکی مخاطبانش شد و آنها را با وجه دیگری از دنیای قصه ها آشنا کرد.

حقایقی جالب درباره رولد دال، خالق تخیل سال های کودکی مان

حالا به مناسبت تولد خالق قهرمان های کودکی مان، از چند حقیقت جالب درباره رولد دال نوشته ایم:

  • رولد دال در جنگ جهانی دوم، خلبان یک جنگنده هوایی بوده است. او در سال 1940 هنگام پرواز بر فراز لیبی، در یک بیابان سقوط کرد و خوشبختانه جان سالم از این حادثه به در برد.
  • دال روزانه تقریبا 4 ساعت از وقتش را به نوشتن اختصاص می داد. او معمولا بین ساعت 10 صبح تا 12 و 4 تا 6 بعدازظهر را مشغول نوشتن بوده.
  • دال هیچوقت استفاده از ماشین تایپ را یاد نگرفت و همه داستان هایش را در دفترچه ای قدیمی و با مداد نوشته است.
  • رولد دال بیش از 250 کلمه جدید اختراع نموده است. به همین خاطر یک دیکشنری رسمی به نام Oxford Roald Dahl وجود دارد که شامل تمام کلمات اختراع گردیده توسط اوست.
  • او بیشتر داستان هایش را در یک کلبه در انتهای باغ خانه اش نوشته است. کلبه ای که انگار از جهان قصه ها آمده و ربطی به جهانی امروز ندارد.
  • بسیاری از شخصیت های داستان های دال با الهام از شخصیت اطرافیان او نوشته گردیده اند. برای مثال شخصیت مادربزرگ در کتاب جادوگرها با الهام از شخصیت مادر دال نوشته گردیده است.
  • هنگامی که رولد دال از جهان رفت، او را میان برخی چیزهای مورد علاقه اش به خاک سپردند. چیزهایی مثل شکلات، جایزه های اسنوکر و البته مدادی که همیشه با آن داستان هایش را می نوشت.
منبع: دیجیکالا مگ

به "حقایقی جالب درباره رولد دال، خالق تخیل سال های کودکی مان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقایقی جالب درباره رولد دال، خالق تخیل سال های کودکی مان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید