توسعه اشتغال پایدار در دشتی و تنگستان با توجه به اقتصاد درون زا

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری، سید کمال الدین شهریاری ظهر چهارشنبه در نشست با مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: با پیگیری های به عمل آمده و کوشش های مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان و روسای مراکز دشتی و تنگستان، شش میلیارد ریال اعتبار برای مراکز دشتی و تنگستان برای تجهیز و تعمیر کارگاه های آموزشی در امسال جذب شده است.

توسعه اشتغال پایدار در دشتی و تنگستان با توجه به اقتصاد درون زا

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: کوشش های مطلوبی در مراکز فنی و حرفه ای برای آموزش نیروی کار در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و نیروگاه اتمی اجرا شده است.

وی اضافه نمود: علاوه بر ظرفیت های اشتغال در منطقه ویژه پارس و نیروگاه بوشهر، نگاه ها می بایست معطوف به ظرفیت ها و توسعه مالی درون شهرستان های دشتی و تنگستان نیز باشد تا ظرفیت های اشتغال پایدار در دو شهرستان ایجاد گردد و کوشش ما در سالهای اخیر برای فعال نمودن معادن و بنادر و توسعه زیرساخت های کشاورزی دو شهرستان در این راستا بوده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی توضیح داد: با توجه به اینکه 35 درصد معادن استان در دو شهرستان دشتی و تنگستان واقع شده است و با پیگیری های به عمل آمده، شرکت ایمیدرو آماده سرمایه گذاری در این حوزه است، ضرورت دارد به آموزش نیروی کار متناسب با حوزه صنایع معدنی علاوه بر حوزه نفت، گاز و پتروشیمی توجه ویژه ای گردد.

شهریاری اضافه نمود: بر همین اساس و با تعامل اجرا شده با مدیریت کارخانه آهک خورموج، 180 نفر نیروی انسانی مورد احتیاج این کارخانه در مراکز فنی و حرفه ای آموزش دیده و جذب خواهند شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "توسعه اشتغال پایدار در دشتی و تنگستان با توجه به اقتصاد درون زا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه اشتغال پایدار در دشتی و تنگستان با توجه به اقتصاد درون زا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید