تنفس هوای پاک در تهران

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری، مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به این که کیفیت هوای پایتخت در حال حاضر در شرایط پاک است، گفت: انتظار می رود کیفیت هوای مطلوب در تهران تا یکشنبه 25 فروردین ادامه داشته باشد.

تنفس هوای پاک در تهران

به گزارش ایسنا، حسین شهبازی گفت: بر اساس پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، طی بعضی ساعات صبحگاه امروز (24 فروردین) افزایش موقتی در غلظت آلاینده ها مشاهده می گردد که عمدتا ناشی از ازدیاد حجم تردد خودروها در اولین روز کاری هفته است.

وی ادامه داد: به تدریج همراه با افزایش میزان ناپایداری جوی در طول روز، بر سرعت باد افزوده می گردد و برای بعضی ساعات بعد از ظهر وزش باد به بزرگی بالاتر از 5 متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی انتظار می رود.

شهبازی با بیان این که این وضعیت جوی تا فردا (25 فروردین) کم و بیش ادامه دارد، توضیح داد: بعضی ساعات فردا به ویژه بعد از ظهر همراه با افزایش میزان ابرناکی و افزایش سرعت وزش باد است که پراکندگی آلاینده ها و به تبع آن بهبود نسبی کیفیت هوا را به دنبال دارد.

به گفته مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران همچنین دمای هوا در پایتخت تا فردا (25 فروردین) افزایش جزیی می یابد.

وی در ادامه گفت: بر اساس نتایج پیش بینی کیفیت هوا، با وجود افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در بعضی ساعات امروز (24 فروردین) ناپایداری های جوی حاکم سبب برقراری شرایط مطلوب کیفیت هوا در بیشتر مناطق شهر تهران می گردد و انتظار می رود تا فردا (25 فروردین) وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت همچنان در شرایط مساعد قرار داشته باشد.

شهبازی در انتها با اشاره به این که کیفیت هوای 24 ساعت گذشته تهران منتهی به 8 صبح امروز با میانگین 39 در شرایط پاک قرار داشت، گفت: کیفیت هوای هم اکنون نیز با شاخص میانگین 49 همچنان در شرایط پاک است.

منبع: همشهری آنلاین

به "تنفس هوای پاک در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنفس هوای پاک در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید