ترامپ: تنها راه شکست ما در انتخابات، تقلب است

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری، دونالد ترامپ روز دوشنبه در اظهاراتی در جمع طرفدارانش گفت: تنها راهی که ممکن است در انتخابات نوامبر شکست بخورم این است که در انتخابات تقلب گردد.

ترامپ: تنها راه شکست ما در انتخابات، تقلب است

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، اظهارات ترامپ شک و تردید ها درباره فرایند انتخابات ایالات متحده را افزایش داده است. این در حالی است که ترامپ ماه هاست بدون ارائه سند و مدرک ادعا نموده است که رای گیری به صورت پستی به خاطر شیوع ویروس کرونا می تواند منجر به تقلب گسترده در نتایج انتخابات گردد.

ترامپ گفت: ما باید در انتخابات پیروز شویم. ما نمی توانیم بازی کنیم. بیرون بروید و رای بدهید. باید مطمئن شوید که آراء شما شمارش می گردد. باید مطمئن شوید چرا که تنها راه شکست در این انتخابات آن است که در انتخابات تقلب گردد. این نکته را به یاد داشته باشید. این تنها راه شکست ما در انتخابات است، بنابر این باید بسیار محتاط و مراقب باشیم. ما اجازه تقلب در انتخابات را نخواهیم داد.

اظهارات ترامپ در شرایطی است که مجمع 4 روزه حزب دموکرات شروع به کار نموده است. نظرسنجی های اخیر نشان می دهد بایدن به طور کلی به خصوص در بعضی ایالت های مهم و کلیدی از ترامپ پیشی گرفته است. دموکرات ها پافشاری زیادی برای برگزاری انتخابات به صورت پستی دارند و این در شرایطی است که ترامپ میخواهد جلوی این برنامه را بگیرد.

در حالی که نمایندگان کنگره آمریکا به شدت نگران عدم توانایی سرویس پستی آمریکا در مدیریت انتخابات نوامبر به صورت پستی هستند، لوییس دیجوی رئیس سرویس پستی دولت ترامپ روز دوشنبه موافقت کرد تا هفته آینده به سئوالات نمایندگان کنگره پاسخ دهد. دموکرات ها که کنترل مجلس نمایندگان را بر عهده دارند، در حال تدوین قانونی درباره رای گیری به صورت پستی هستند که نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان در مصاحبه ای گفته است انتظار داریم بعضی جمهوریخواهان نیز از این قانون حمایت نمایند.

در حالی که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بار ها مخالفت خود را با رای گیری پستی و الکترونیکی اعلام نموده است، دموکرات ها یک کوشش فوری را برای خنثی کردن فعالیت های ترامپ با هدف سرکوب کردن انتخابات نوامبر شروع نموده اند. به اعتقاد دموکرات ها، ترامپ میخواهد فشار شدیدی را بر سرویس پستی آمریکا وارد کند.

بسیاری از ناظران و تحلیلگران بر این باورند که ترامپ عمدا سعی می نماید با برگزاری انتخابات به صورت پستی مخالفت کند چرا که شیوع ویروس کرونا موجب تشدید مخالفت ها و نارضایتی ها از عملکرد وی شده است. واشنگتن پست روز دوشنبه به نقل از منابع مطلع گزارش داد که دست کم 7 ایالت آمریکا شکایت از دولت این کشور را به دلیل سنگ اندازی های وی در جهت برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر (آبان) به صورت پستی، در دست آنالیز دارند.

با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا در آمریکا و نگرانی از ابتلای رأی دهندگان به این ویروس مرگبار -که تا به امروز حدود 174 هزار نفر را در آمریکا به کام مرگ کشانده است- بسیاری از سیاستمداران آمریکایی از برگزاری انتخابات به صورت پستی حمایت می نمایند. اما دونالد ترامپ که به گفته مخالفانش افزایش مشارکت در انتخابات را به معنای باخت خود می داند، به بهانه های مختلف از جمله احتمال وقوع تقلب، مخالفت خود را با برگزاری انتخابات به صورت پستی ابراز داشته است.

منبع: فرارو

به "ترامپ: تنها راه شکست ما در انتخابات، تقلب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: تنها راه شکست ما در انتخابات، تقلب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید