تأثیر معدل در کنکور 98 مثبت شد، تصمیم درباره کنکور 99

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری، جلسه فوق العاده شورای سنجش و پذیرش دانشجو با دو دستور کار برای تصمیم گیری درباره کنکور 98 با حضور اعضای شورا برگزار گردید.

تأثیر معدل در کنکور 98 مثبت شد، تصمیم درباره کنکور 99

در چهاردهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو که عصر امروز در محل وزارت علوم برگزار گردید، مصوب شد که سوابق تحصیلی متقاضیان ورود به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به وسیله آزمون سراسری در سال 1398 با حداکثر 30 درصد تأثیر مثبت درنظر گرفته گردد.

وزارت علوم بیان کرد: در این جلسه که با حضور وزیران علوم، تحقیقات و فناوری، آموزش و پرورش و اعضای شورای سنجش و پذیرش دانشجو برگزار گردید، موارد ذیل به تصویب رسید:

1- در پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از سال 98 به بعد حداقل 85 درصد ظرفیت کل آموزش عالی صرفاً به وسیله سوابق تحصیلی و خارج از فرایند کنکور سراسری انجام می گردد.

آیین نامه اجرایی این مصوبه حداکثر تا یک ماه آینده در سازمان سنجش آموزش کشور تهیه و جهت تصویب به شورای سنجش و پذیرش ارائه می گردد.

این آیین نامه باید قبل از ثبت نام کنکور سراسری اطلاع رسانی گردد.

2- در پذیرش دانشجو برای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور به روش پذیرش با آزمون در سال 1398، سوابق تحصیلی با حداکثر 30 درصد تاثیر مثبت ملاک قرار می گیرد.

3- به منظور پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی برای سال 1399 به بعد در رشته محل های با آزمون، میزان و نحوه سوابق تحصیلی، حداکثر ظرف یک ماه توسط کارگروه تهیه و برای تصویب و اعلام به شورای سنجش و پذیرش ارائه گردد.

دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری امروز در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام یادآور شده بود: ذکر یک نکته را جهت استحضار دانش آموزان ضروری می دانم؛ مدتی است از طرق مختلف درخواست دانش آموزان گرامی که مانند فرزندانم عزیز هستند، مبنی بر معین تکلیف وضعیت تاثیر معدل به دستم می رسد.

وی ادامه داده بود: من هم با دغدغه مندی و جدیت دنبال نتیجه مطلوب برای این موضوع هستم تا آنچه به نفع دانش آموزان است را اجرایی کنم. این را بدانید که هیچ مصلحتی بجز آرامش روحی، سربلندی و موفقیت شما، برای ما وجود ندارد و بزودی تصمیم نهایی را به اطلاع شما عزیزان خواهم رساند.

پیش از این دکتر ابراهیم خدایی - رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان نموده بود: با توجه به جلسه ای که در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برگزار گردید و جمع بندی نظرات نمایندگان و آنالیز موضوع تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 98 قرار شد که شورای سنجش و پذیرش دانشجو تشکیل جلسه فوق العاده بدهد.

وی اضافه نموده بود: جلسه فوق العاده شورای سنجش و پذیرش در 14 آبان با حضور اعضای شورا برگزار می گردد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور یادآور شده بود: در این جلسه دو دستور کار مطرح می گردد که یکی از آنها مربوط به میزان تاثیر سوابق تحصیلی و معدل داوطلبان در کنکور 98 است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تأثیر معدل در کنکور 98 مثبت شد، تصمیم درباره کنکور 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأثیر معدل در کنکور 98 مثبت شد، تصمیم درباره کنکور 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید