بودجه پیشنهادی دولت پاکستان به مجلس رسید

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری، دولت اسلام آباد بودجه پیشنهادی سال آینده خود را تحویل مجلس داد تا نمایندگان در خصوص اجرا یا عدم اجرای آن تصمیم بگیرند.

بودجه پیشنهادی دولت پاکستان به مجلس رسید

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ اخبار تصویری به نقل از جیو تی وی، خاتمه دولت اسلام آباد برنامه بودجه پیشنهادی خود را تحویل مجلس داد تا نمایندگان ایالت های مختلف در خصوص اجرا یا اعدم اجرای آن تصمیم بگیرند.

گزارش ها حاکی است بودجه پیشنهادی دولت پاکستان باعث ارزان شدن بعضی کالاهای ضروری مردم و در مقابل گران شدن بعضی دیگر خواهد شد.

بودجه سال آینده پاکستان رقمی بالغ بر 722 میلیارد روپیه (نزدیک به 7 میلیارد دلار) خواهد بود و دولت خواهان گران تر شدن بعضی مواد از جمله روغن، شکر، سیگار، گاز طبیعی، سیمان، و خودرو شده است.

از سوی دیگر گوشت مرغ، گاو، ماهی و... بعضی دیگر از نیازهای روزانه مردم ارزان تر خواهند شد تا طبقات ضعیف نیز بتوانند از آنها استفاده نمایند.

علاوه بر این گمرک واردات موبایل 3 درصد ارزانتر خواهد شد و تمام محصولات پتروشیمی نیز از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف می شوند.

هزینه برق و گاز نیز قرار است با مالیات کمتری از مردم پاکستان اخذ گردد و اعتراضات اخیر برطرف گردد.

رستوران ها و قنادی ها نیز مالیات کمتری از مردم دریافت می نمایند و میزان اخذ مالیات توسط آنها از 17 درصد به 7 درصد خواهد رسید.

دولت اسلام آباد با هدف تشویق تجار برای صادر کردن کالاهای پاکستانی مالیات مربوط به حوزه صادرات را به صفر رسانده اند.

بودجه پیشنهادی دولت باید تا سرانجام ماه میلادی جاری نهایی گردد ولی در بادی امر احزاب اپوزیسیون به شدت علیه آن انتقاد نموده و اعلام کردند: حاضر به پذیرش چنین برنامه ای نیستیم.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "بودجه پیشنهادی دولت پاکستان به مجلس رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بودجه پیشنهادی دولت پاکستان به مجلس رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید