بزرگترین شرکت های انرژی روسی، دلار را در پرداخت ها کنار می گذارند

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری به نقل از راشاتودی، شرکت انرژی سورگوت نفت گاز، هم به لیست شرکت های بزرگ انرژی روسی پیوست که با استفاده از ارزهای دیگر، دلار را در معاملات بین المللی کنار می گذارند.

بزرگترین شرکت های انرژی روسی، دلار را در پرداخت ها کنار می گذارند

رویترز گزارش می دهد که سورگوت نفت گاز، به یکی از مشتریان خود این پیغام را ارسال نموده است که این شرکت به دنبال جلوگیری از مشکلاتی که با پرداخت به دلار به وجود می آید، است.

این شرکت چهارمین شرکت بزرگ انرژی روسی از لحاظ میزان فراوری است.

این اقدام با گفته های اخیر کرملین منطبق است. ماه گذشته، وزیر مالی، آنتون سیلوانوف، گفت که روسیه می تواند در تجارت نفت، دلار را کنار بگذارد.

سیلوانوف به تلویزیون روسیه گفت: ما به شکل قابل توجهی سرمایه گذاری های خود در دارایی های دلاری را کاهش داده ایم. در واقع دلار که به عنوان ارز بین المللی در نظر گرفته می گردد، به ابزار مالی پرریسکی تبدیل گردیده است.

وزیر انرژی روسیه، الکساندر نواک هم گفته بود که دولت در نظر دارد پرداخت های نفتی را، به ویژه در مورد ترکیه و ایران، باز ارزهای ملی انجام دهد.

اما طبق گزارش رویترز، سورگوت نفت گاز، تنها شرکت روسی ای نیست که بر روی کاهش وابستگی خود به دلار کار می نماید. یک منبع مطلع از گازپروم، که سومین شرکت نفتی بزرگ روسیه به لحاظ میزان فراوری است، گفت که در قراردادهای کنونی این شرکت بندی برای تجارت بدون دلار آمریکا وجود دارد.

بزرگترین شرکت نفت و گاز روسیه، روس نفت، هم به تنوع دادن به نحوه پرداخت خود علاقمند گردیده است. این شرکت حساب های بانکی ای به دلار هنگ کنگ و یوآن چین، باز نموده است. روس نفت همچنین خود را آماده می نماید که در شرایطی که به علت تحریم روسیه از استفاده از سیستم انتقال بین بانکی پول، منع گردد، سیستم سوئیفت را کنار بگذارد. در ماه دسامبر، روس نفت معادل روسی سوئیفت را آزمایش کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بزرگترین شرکت های انرژی روسی، دلار را در پرداخت ها کنار می گذارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگترین شرکت های انرژی روسی، دلار را در پرداخت ها کنار می گذارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید