ایران تنها عضو مسلمان گروه پاسخ اضطراری صلیب سرخ جهانی

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری، افشین علیخانی روز یکشنبه در مراسم شروع دوره آموزشی منطقه ای هلال احمر کشور در خمین گفت: هم اکنون جمعیت هلال احمر کشور تنها عضو مسلمان گروه پاسخ اضطراری فدراسیون جهانی صلیب سرخ است.

ایران تنها عضو مسلمان گروه پاسخ اضطراری صلیب سرخ جهانی

مدیرکل بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر کشور اضافه نمود: هم اکنون 14 کشور عضو گروه پاسخ اضطراری صلیب سرخ هستند و ایران تنها کشور مسلمان برخوردار از این ویژگی است.

علیخانی بیان نمود: با این عضویت هر زمان که در در کشورهای مختلف حادثه ای رخ دهد، به وسیله صلیب سرخ، دعوت نیروهای هلال احمر ایران برای امدادرسانی در حوادث این کشورها صورت می پذیرد.

مدیرکل بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر کشور اظهار داشت: آنچه در کشور باید به آن توجه داشته باشیم، ارتقای توانمندی هلال احمر در یاری به حادثه دیدگان و ارائه خدمات ویژه در حوادث مختلف است.

وی توضیح داد: عملکرد جمعیت هلال احمر به این صورت است که می بایست خدمات سرپایی ارائه دهد و همینطور ساختار سریع الاستقرار داشته باشد.

مدیرکل بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر کشور در بخش دیگر از سخنان خود عنوان نمود: قانون ملی مدیریت بحران پس از وقوع زلزله بم در کشور مصوب شد که در این قانون بر تشکیل 14 گروه تخصصی مدیریت بحران تصریح شده است.

علیخانی ابراز داشت: کشورمان در مقابل حوادث مختلف آسیب پذیری بالایی دارد، بنابراین جمعیت هلال احمر هم نیازمند داوطلبان عمومی و هم حضور متخصصان و پزشکان در حوادث است.

مدیرکل بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر کشور گفت: هم اکنون یک میلیون داوطلب عضو جمعیت هلال احمر کشور هستند و این نهاد هشت هزار نفر پرسنل دارد.

وی افزود: در راستای ارتقای توان نیروهای هلال احمر و داوطلبان در مواقع بروز حادثه، برگزاری کارگاه ها و دوره های آمادگی در دستور کار جمعیت هلال احمر کشور واقع شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ایران تنها عضو مسلمان گروه پاسخ اضطراری صلیب سرخ جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران تنها عضو مسلمان گروه پاسخ اضطراری صلیب سرخ جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید