اوپک پلاس تصمیم شتابزده نخواهد گرفت

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری، وزیر انرژی روسیه اظهار کرد: کمیته های اوپک پلاس در نشست هفته آینده درباره بازبینی پیمان فعلی کاهش فراوری مذاکره نخواهند کرد و انتظار نمی رود تصمیمات بزرگی برای تغییر مفاد این توافق گرفته گردد.

اوپک پلاس تصمیم شتابزده نخواهد گرفت

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری، بازار نفت پرنوسان و فرایند بسیار مبهم احیای تقاضای جهانی برای نفت گروه اوپک پلاس را ناچار نموده است نشست کمیته نظارتی مشترک وزیران را تا انتها سال 2020 به صورت ماهانه برگزار کند؛ در حالی که پیش از این کمیته مذکور پیش از نشست رسمی وزیران نفت اوپک پلاس ملاقات می کرد.

نشست کمیته فنی مشترک و نشست کمیته نظارتی مشترک وزیران اوپک و غیراوپک قرار بود روزهای 17 و 18 اوت (27 و 28 مرداد) برگزار گردد اما نشست مجازی کمیته نظارتی مشترک وزیران به درخواست روسیه یک روز عقب افتاد. اوپک در نشست ژوییه خود اعلام نموده بود شرایط بازار و سطح پایبندی به توافق کاهش فراوری بهبود پیدا نموده است.

پیشتر خبرگزاری تاس به نقل از الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه خبر داده بود نشست کمیته نظارتی مشترک وزیران اوپک و غیراوپک ممکن است یک روز دیرتر در 19 اوت برگزار گردد.

نواک گفت: هیچ کس پیشنهادهای ناگهانی برای تغییرات یا پیشنهادهای اضافی در مورد کاهش فراوری مطرح ننموده است.

گروه اوپک پلاس از اول اوت کاهش فراوری داوطلبانه خود را از 9.7 به 7.7 میلیون بشکه در روز تسهیل نموده است.

وزیر انرژی روسیه گفت: تصور می کنم برنامه ریزی بلندمدت نشان داده که تصمیمات درست گرفته شده اند و بازار اکنون کم و بیش ثبات پیدا نموده است و ما شاهد توازن یافتن تدریجی بازار نفت هستیم.

نشست کمیته نظارتی مشترک وزیران اوپک پلاس در شرایطی برگزار می گردد که نگرانیهای فزاینده ای نسبت به تاثیر طولانی مدت پاندمی ویروس کرونا روی تقاضا برای نفت وجود دارد و ابهامات پیرامون این پاندمی باعث شده است اوپک و آژانس بین المللی انرژی در پیش بینی خود از تقاضا برای نفت در سال 2020 بازنگری نمایند. اوپک در جدیدترین گزارش ماهانه خود پیش بینی کرد تقاضای جهانی برای نفت در سال 2020 به میزان 9.06 میلیون بشکه در روز کاهش پیدا می نماید در حالی که یک ماه پیش میزان کاهش تقاضا را 8.95 میلیون بشکه در روز پیش بینی نموده بود.

بر اساس گزارش اویل پرایس، آژانس بین المللی انرژی هم پیش بینی خود از تقاضا برای نفت را 140 هزار بشکه در روز نسبت به پیش بینی ماه گذشته کاهش داد که منعکس نماینده ضعیف ماندن سفرها در شرایط بالا ماندن آمار ابتلا به کووید 19 و ضعف بخش هواپیمایی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اوپک پلاس تصمیم شتابزده نخواهد گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوپک پلاس تصمیم شتابزده نخواهد گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید