ازبکستان و گرجستان چشم انداز روابط دوجانبه را بررسی کردند

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری، وزیر امور خارجه ازبکستان و سفیر جدید گرجستان در تاشکند دیدار و چشم انداز روابط دوجانبه را بررسی کردند.

ازبکستان و گرجستان چشم انداز روابط دوجانبه را بررسی کردند

به گزارش خبرنگار وبلاگ اخبار تصویری در تاشکند، عبدالعزیز کامل اف وزیر امور خارجه ازبکستان و زوبار عبدوشیلیشویلی سفیر جدید گرجستان در تاشکند دیدار و چشم انداز روابط دوجانبه را بررسی کردند.

کامل اف و عبدوشیلیشویلی در این دیدار چشم انداز روابط دوجانبه ازبکستان و گرجستان در زمینه های سیاسی، اقتصادی و بازرگانی، حمل و نقلی و مخابراتی، گردشگری، فرهنگی و انسانی و در چارچوب سازمان های بین المللی را بررسی کردند.

طرفین در این دیدار خواستار گسترش بیش از پیش همکاری های متقابل از جمله توسعه تجارت، افزایش صادرات کالا و خدمات شدند.

شرکت ملی هواپیمایی ازبکستان هوا یولاری از 16 جولای پروازهای منظم را در جهت تاشکند- تفلیس- تاشکند که برای گسترش بیش از پیش همکاری های گردشگری 2 کشور کمک می کند، راه اندازی می کند.

مبادلات بازرگانی ازبکستان و گرجستان در 8 ماه سال 2017 میلادی در سطح 51 میلیون و 400 هزار دلار قرار گرفته است. در حالی که مبادلات بازرگانی این دو کشور در تمام سال 2016 میلادی در سطح 80 میلیون و 500 هزار دلار قرار گرفته است.

گرجستان استقلال این کشور را در تاریخ 10 اکتبر سال 1991 میلادی به رسمیت شناخته و در تاریخ 19 آگوست سال 1994 میلادی روابط سیاسی خود را با ازبکستان برقرار کرده است.

انتهای پیام/.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ازبکستان و گرجستان چشم انداز روابط دوجانبه را بررسی کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ازبکستان و گرجستان چشم انداز روابط دوجانبه را بررسی کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید