ارزیابی اطلاعاتی مربوط به ایران را صریح ارائه خواهم داد

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری به نقل از یو اس ای تودی، ویلیام برنز گزینه پیشنهادی رییس جمهوری ایالات متحده برای ریاست آژانس مرکزی اطلاعات، موسوم به سی آی ای یا سیا، گفت در صورت تایید، متعهد خواهد بود ارزیابی اطلاعاتی مربوط به ایران را صریحاً در اختیار مقامات بگذارد.

ارزیابی اطلاعاتی مربوط به ایران را صریح ارائه خواهم داد

ویلیام برنز در سخنان مقدماتی در ابتدای نشست بررسی صلاحیت خود در کمیته اطلاعات سنا، به سابقه طولانی خود در همکاری با دولت های مختلف از هر دو حزب عمده سیاسی دموکرات و جمهوریخواه در آمریکا اشاره کرد.

وی اضافه کرد: در این مدت آموخته است اطلاعات خوب، که با صداقت ارائه شود، نخستین خط دفاعی آمریکا بوده و کارشناسان اطلاعاتی باید آنچه سیاستمداران لازم است بدانند را به آنها بگویند، حتی اگر نخواهند بشنوند.

وی، که در مذاکرات دیپلماتیکی که به توافق هسته ای سال 2015 با ایران منتهی شد نقش مهمی ایفا کرده بود، تاکید کرد در صورت تایید برای این سمت ارزیابی های اطلاعاتی مربوط به ایران را صریح و بی پیرایه ارائه خواهد داد.

دریافت هدیه از عربستان سعودی

برنز در بخش دیگری از صحبت های خود، دریافت هدیه از سفیر وقت پادشاهی سعودی در واشنگتن به ارزش هزاران دلار را تایید کرد.

برنز دریافت هدیه از سفیر سعودی را در فهرست هدایایی آورده است که در 5 سال گذشته دریافت کرده است.

از برنز خواسته شده بود فهرست هدایایی را که در 5 سال گذشته دریافت کرده و ارزش آنها بیش از 100 دلار آمریکا بوده است به کمیته امور اطلاعاتی وابسته به کنگره آمریکا قبل از شرکت در نشست بررسی برنامه ها و صلاحیت های او برای تصدی ریاست سیا ارائه کند.

نشست کمیته اطلاعاتی سنا برای بررسی برنامه ها و صلاحیت های برنز دیروز چهارشنبه برگزار شد و او این فهرست را تحویل داده است.

برنز که در سال های گذشته ریاست موسسه کارنگی برای صلح جهانی را برعهده داشته در این فهرست آورده است که در 5 سال گذشته هدایایی به ویژه یک هدیه از سفیر وقت سعودی در واشنگتن دریافت کرده که ارزش آن هزاران دلار بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ارزیابی اطلاعاتی مربوط به ایران را صریح ارائه خواهم داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارزیابی اطلاعاتی مربوط به ایران را صریح ارائه خواهم داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید