احداث مدرسه خیرساز اوتیسم در سنندج

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری، تهران (پانا) - رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کردستان از احداث مدرسه 14 کلاسه خیرساز اوتیسم در سنندج اطلاع داد و گفت که این مدرسه پنجاه و سومین مدرسه اوتیسم کشور بوده که به همت خیرین مدرسه ساز احداث شده است.

احداث مدرسه خیرساز اوتیسم در سنندج

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش استان کردستان، خلیل رنجبر، رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کردستان، اظهار کرد: در حال حاضر 95 دانش آموز اوتیسم در استان کردستان داریم که برای این تعداد دانش آموز در سنندج یک مرکز وجود داشت که استاندارد نیست.

وی با اشاره به شرایط و ویژگی های مدارس استثنایی و به ویژه اوتیسم، اضافه کرد: هزینه ساخت این مدارس پنج تا 10برابر بیشتر از سایر مدارس عادی است.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کردستان با قدردانی از مساعدت خیرین مدرسه ساز در این امر خداپسندانه خاطرنشان کرد: مهندس میرلوحی یکی از خیرین مدرسه ساز کشور هزینه ساخت این پروژه آموزشی را بر عهده گرفته اند و تجهیزات مورد احتیاج این مدرسه را سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور بعد از اتمام تأمین خواهد نمود.

وی احتیاجهای دانش آموزان با احتیاجهای ویژه را متنوع دانست و خاطرنشان کرد: از بین دانش آموزان این مجموعه، استعدادهای ویژه ای وجود دارد که باید به آنها توجه ویژه ای گردد.

رنجبر در خاتمه یادآور شد: در کنار احداث این مدرسه، سالن اجتماعات و سالن ورزشی، اتاق های توانبخشی بر اساس احتیاج دانش آموزان اوتیسم پیش بینی و احداث می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "احداث مدرسه خیرساز اوتیسم در سنندج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احداث مدرسه خیرساز اوتیسم در سنندج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید