آنچه باید درباره عکاسی در سفر بدانید

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری، یک عکاس جهانگرد درباره مولفه های عکاسی در سفر توضیحاتی ارائه داد.

آنچه باید درباره عکاسی در سفر بدانید

به گزارشمحمد ادیبی عکاس جهانگرد درباره مولفه های عکاسی در سفر اظهار کرد: مهم ترین چیز در این گونه عکاسی داشتن علاقه به کشف مکان های جدید است و این موضوع عکاسی در سفر را لذت بخش تر می نماید اما ممکن است این یک قاعده کلی درخصوص همه نباشد.

وی ادامه داد: آمادگی عکاس در سفر بستگی به طول سفر دارد؛ عکاس اگر می خواهد به سفر طولانی برود باید لوازم کم تری را با خود حمل کند تا در مدت طولانی اذیت نگردد؛ دیگر چیز مهم در این راستا وسیله سفر است، اگر در سفرهای پیاده عکاس لوازم کمتری با خود حمل کند تا از خستگی بیش از حد جلوگیری کند، بهتر است.

این عکاس اعلام کرد: هنگامی که در سفر هستید، مهم ترین نکته این است که اطلاعات لازم را در مورد مقصد خود کسب کنید؛ به عنوان مثال ممکن است در محل زندگی شما دست بر سر کشیدن اتفاق خوبی باشد اما در فرهنگ تایلند دست بر سر کشیدن یک نوع بی احترامی به حساب می آید و این یک مشکل محسوب می گردد.

محمد ادیبی اعلام کرد: بنابراین اگر شما اطلاع کافی در مورد فرهنگ و تاریخ یک کشور داشته باشید، این طور مسائل برای شما پیش نخواهد آمد.

نکته هایی برای دریافت عکس سلفی زیباتر

او اضافه کرد: قبل از سفر اگر عکاس برای خود یک برنامه ریزی داشته باشد و بداند که چه می خواهد انجام دهد این به عکاس یاری می نماید که با خود وسایل اضافی حمل نکند؛ بر فرض مثال اگر عکاس می خواهد که عکس هایی بگیرد که در آن انسان حضور نداشته باشد یا نیازمند نوردهی باشد، باید با خود سه پایه حمل کند.

این عکاس اظهار کرد: اگر عکاسی می خواهد عکاسی مستند اجتماعی انجام دهد، در واقع حمل لوازم جانبی هیچ لزومی ندارد و در کل حمل لوازم جانبی در سفر بستگی به نوع عکاسی دارد؛ آن چیزی که عکاس را متفاوت می نماید در واقع داشتن برنامه است؛ در غیر این صورت همه به هنگام سفر مشغول به عکاسی در هر نوعی می شوند.

ادیبی در ارتباط با علت به وجود آورنده شوق و ذوق در مسیر عکاسی در سفر، تشریح کرد: حس خود من در سفر در واقع یک حس شخصی است و این ممکن است برای دیگر عکاسان متفاوت باشد و من در واقع می خواهم مکان های جدید را کشف کنم و آدم های مختلف را ببینم و به درکی از آن ها دست پیدا کنم.

منبع: ایسنا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "آنچه باید درباره عکاسی در سفر بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنچه باید درباره عکاسی در سفر بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید