آمریکا: در مذاکرات غیرمستقیم با ایران شرکت می کنیم

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری به نقل از رویترز، ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا برنامه ها برای مذاکرات غیرمستقیم هسته ای با ایران را تائید کرد.

آمریکا: در مذاکرات غیرمستقیم با ایران شرکت می کنیم

وی اضافه نمود: آمریکا پذیرفته که با شرکای اروپایی، روسیه و چین برای تشخیص موضوعات دخیل در بازگشت به توافق هسته ای سال 2015، مصاحبه کند.

پرایس مدعی شد: اما این تازه آغاز ماجرا است و انتظار تحول فوری را نداریم چرا که مباحث دشواری پیش رو است حال آنکه بر این باوریم که این گامی درست و رو به جلو است.

به گفته این مقام آمریکایی، موضوع مذاکرات درباره گروه های مشترکی است که اتحادیه اروپا قصد تشکیل آنها را دارد.

وی اضافه نمود: موضوعات اولیه ای که درباره آنها بحث خواهیم کرد اقداماتی است که ایران برای عمل به تعهدات برجامی انجام می دهد و قدم هایی در راستای برطرف تحریم که آمریکا باید برای بازگشت به توافق بردارد.

پرایس گفت: آمریکا در حال حاضر انتظار برقراری مصاحبههای مستقیم با ایران را ندارد حال آنکه واشنگتن همچنان از این ایده استقبال می نماید.

این اظهارات را می توان به معنای حضور مقامات آمریکایی در نشست حضوری کمیسیون مشترک برجام تلقی کرد که انتظار می رود سه شنبه هفته آینده در وین برگزار گردد.

پیشتر، وال استریت ژورنال نیز چنین ادعایی را مطرح نموده بود.

با این حال، محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران اطمینان داد که هیچ ملاقات رو در رویی با مقامات آمریکایی انجام نخواهد گرفت چرا که این کار ضرورتی ندارد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "آمریکا: در مذاکرات غیرمستقیم با ایران شرکت می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا: در مذاکرات غیرمستقیم با ایران شرکت می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید