شروع مرحله دوم داوری مسابقه عکس همه جا در دسترس

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری به نقل از روابط عمومی مسابقه، حمزه اولیازاده دبیر اولین مسابقه عکس همه جا در دسترس گفت: این مسابقه از طرف مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای اولین بار برگزار می گردد و چند اولویت و محور را دنبال می نماید اما به طور کلی عنوان تاثیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و تکنولوژی های ارتباط جمعی در مناطق دور افتاده کشور و تاثیر آن در تسهیل مد نظر است.

شروع مرحله دوم داوری مسابقه عکس همه جا در دسترس

وی ادامه داد: در واقع در عکس های رسیده به دبیرخانه شاهد هستیم تکنولوژی چه تاثیری روی زندگی و روش و سبک زندگی به خصوص روستاییان و مناطق دور افتاده داشته است.

دبیر مسابقه عکس همه جا در دسترس با بیان اینکه حدود 7 هزار عکس از طریق پست، ایمیل و حضوری به دبیرخانه رسیده است؛ از داوری این آثار در 2 مرحله اطلاع داد و بیان کرد: در مرحله اول داوری بخش زیادی از عکس هایی که غیر مرتبط بوده اند و یا با فراخوان همسو نبوده اند و یا از نظر کیفی ایرادات اساسی داشته اند حذف شد که در نهایت به بیش از 2 هزار عکس برای مرحله دوم داوری رسیدیم که امروز این عکس ها توسط افشین بختیار، رسول اولیازاده، محمد فرنود و با حضور سید جمال هادیان رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات داوری می شوند تا در اختتامیه 100 اثر در نمایشگاه این مسابقه به نمایش در آیند.

وی ادامه داد: در روز اختتامیه به نفرات اول تا سوم جوایزی اهدا می گردد و پنج نفر نیز مورد تجلیل دبیر مسابقه قرار می گیرند.

اولیازاده درباره کیفیت آثار رسیده و پراکندگی این آثار در سطح کشور شرح داد: در این جشنواره عکاسان حرفه ای درگیر شدند چون هم موضوع سخت و انتزاعی بود و هم از این جهت که از این نمونه عکس ها کمتر عکاسی در آرشیو خود عکس دارد و برای همین جهت حضور در این مسابقه باید لزوما عکس در ارتباط با موضوع تهیه می شد. این ماجرا باعث گردیده به لحاظ کیفی و همسویی با موضوع مسابقه عکس های خوبی دریافت کنیم و انتخاب 100 عکس را برای داوران حتما سخت خواهد نمود.

دبیر مسابقه عکس همه جا در دسترس در خاتمه گفت: عکس های کاربردی و کیفی خوبی به جشنواره رسیده است و جالب اینکه بیشتر عکس ها از مناطق دورافتاده و عشایری و کپرنشین ها گرفته گردیده و از چهار نقطه کشور عکس دریافتی داشته ایم. این پراکندگی برای ما دستاورد بزرگی است. امیدواریم تکرار این موضوعات باعث نهادینه شدن چنین مفاهیمی گردد و به آرشیو خوبی در این زمینه دستیابی پیدا کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "شروع مرحله دوم داوری مسابقه عکس همه جا در دسترس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع مرحله دوم داوری مسابقه عکس همه جا در دسترس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید