آشنایی با تصفیه کننده های طبیعی هوا

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری، در این مطلب شما را با تا تعدادی از تصفیه کننده های هوای طبیعی که خودتان می توانید بسازید به شما معرفی کنیم.

آشنایی با تصفیه کننده های طبیعی هوا

به گزارش ، باید این را بپذیریم که خانه ما جایی برای به جریان افتادن انواع و اقسام بوهاست. از بوی غذا گرفته تا هزاران چیز دیگر که گاهی از اوقات باعث می شوند تا تازگی هوا گرفته شده و هوایی سنگین در خانه به جریان افتد.

بسیاری از افراد برای حل این مسئله به سراغ خوشبو کننده های هوا می روند، اما آیا تا به حال به این فکر نموده اید که این خوشبو کننده ها می توانند حاوی مواد شیمیایی و مضری برای شما باشند؟ در ادامه شما را با تا تعدادی از تصفیه کننده های هوای طبیعی که خودتان می توانید بسازید به شما معرفی کنیم. پس تا انتهای این مطلب جذاب همراهمان باشید.

اولین راهی که می توان پیش روی شما قرار داد استفاده از اسانس های طبیعی است که خاصیت ضد باکتری، ضد قارچی و همین طور ضد ویروسی دارند و می توانند در بهبود هوای خانه تاثیر زیادی داشته باشند. شما می توانید برای استفاده از این اسانس ها از ظروف مخصوص اسانس بهره ببرید و یک شمع وارمر در زیر آن قرار داده و روشن نمایید. پیشنهاد ما استفاده از اسانس های لیمو و یا اکالیپتوس است. عطر این اسانس ها به خوبی در تمام اتاق به جریان خواهد افتاد و هوا را تصفیه خواهد نمود.

استفاده از قهوه برای مقابله با بوی بد نیز ایده خوبی است. شما می توانید قهوه را تمیز نموده و آن را دم کنید. قطعا بوی قهوه می تواند احساسات ما را تسکین داده و هوای خانه را تازه و آرام بخش کند. قهوه می تواند بو های نامطلوبی مثل بوی سیر و پیاز را به خود جذب نموده و از بین ببرد.

گیاهان زیبا اما خطرناک که شاید جان انسان را بگیرند+تصاویر

شما می توانید گلدانی از چند گل خوشبوی خشک شده داشته باشید و با یاری اسانس و روغن هایی که مخصوص هر کدام از آن عطر ها هستند فضای خانه را خوشبو گردانید.

توصیه می کنیم که به سراغ گل های طبیعی بروید و از آن ها دسته ای تازه و خوشبو تهیه کنید. پیشنهاد ما گل هایی مثل اسطوخودوس، رزماری، نعنا و... است که می تواند با عطر گیاهی خود فضای خانه شما تلطیف نموده و هوای آن را تازه کند. شما می توانید این دسته گل های زیبا را بر روی میز ناهارخوری تان قرار دهید تا جذابیتش تمام خانه را فرا بگیرد.

چه چیزی می تواند بهتر از تصفیه هوای خانه با یاری گیاهان آپارتمانی باشد؟ این گیاهان می توانند باعث کاهش آلاینده های موجود در هوای خانه شده و هوای سالمی را برایتان باقی بگذارند. شما می توانید با انتخاب گیاهان مناسبی که در دسته گیاهان آپارتمانی قرار دارند هوای سالمی در خانه ایجاد کنید. پیشنهاد ما گیاهانی مثل زبان مادر شوهر، فوفل یا نخل هندی، گل پاچیرا و... است.

شما می توانید با یاری راهی خلاقانه به تصفیه هوای منزل خود بپردازید. برای این کار می توانید پرتقالی را بردارید و آن را با میخک پر نموده و آن را آویزان گردانید. علاوه بر این شما می توانید این پرتقال را درون قفسه ها قرار دهید تا از وجود آفت و بوی بد جلوگیری نماید.

این ایده می تواند آرامش هوای منزل شما را برای مدت طولانی تری حفظ کند. شما می توانید پوست مرکباتی مثل پرتقال را در آب قرار داده و بجوشانید. این روش می تواند بو های بدی مثل بوی پیاز و ماهی را به کلی از خانه شما رفع کند. علاوه بر این، بوی مرکبات جوشیده می تواند باعث ضد عفونی کردن هوای خانه گردد که این کار می تواند به سلامت شما نیز یاری بسیاری نماید.

بسیاری از باکتری های موجود در هوا می تواند به صورت طبیعی با یاری سرکه از بین برود. شما می توانید با یاری یک اسپری از سرکه سفیدی که آن را با آب مخلوط نموده اید هوای خانه را تمیز نموده و بوی بد آن را نیز از بین ببرید.

منبع: چیدانه

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "آشنایی با تصفیه کننده های طبیعی هوا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با تصفیه کننده های طبیعی هوا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید