آسیبی که آفرود سوارها به محیط زیست وارد می نمایند

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری، رئیس اداره حفاظت از محیط زیست آران و بیدگل گفت: از جمله عوامل آسیب به محیط زیست و حیوانات موجود در آن ورود بی ضابطه خودروهای دو دیفرانسیل و آفرود سوارها است.

آسیبی که آفرود سوارها به محیط زیست وارد می نمایند

به گزارش وبلاگ اخبار تصویری، اللهیار دولتخواه شامگاه چهارشنبه در حاشیه بازدید از منطقه یخاب آران و بیدگل اظهار کرد: وظیفه اداره حفاظت از محیط زیست حفظ گونه های جانوری و زیستگاه موجودات کویری است که با ورود غیر اصولی خودروها و موتور سیکلت های سنگین موجب نابودی زیستگاه انواع گونه های نادر روباه شنی، گربه وحشی ، گربه شنی و کاراکال و انواع پرندگان شکاری می گردد.

وی افزود: چندی پیش دو توله گربه وحشی که بر اثر ورود خودروهای دو دیفرانسیل خارج از مسیر اصلی از مادر خود جدا شده بودند توسط دوستداران محیط زیست در منطقه کویر سیازگه ابوزیدآباد زنده گیری و به انجمن حامیان محیط زیست ابوزیدآباد تحویل داده شدند.

دولتخواه افزود: پس از آنالیز های متعدد تعیین شد این توله گربه ها برای تواناتر شدن به حمایت مادر بیشتر احتیاج داشته اند و به همین منظور به طبیعت حیات وحش یخاب برگشتند.

وی اعلام نمود: وقتی فرهنگ درست استفاده از خودروها را نداریم همان بهتر که وارد کویر نشویم ٬ چون خسارتی که برخی خودروها به محیط زیست می زنند و زمین ها را شخم می زنند دیگر قابل جبران نخواهد بود و ضمن تخریب محیط زیست در سال های آینده طوفان عظیم خاک و شن را به سوی منطقه روانه خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آسیبی که آفرود سوارها به محیط زیست وارد می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسیبی که آفرود سوارها به محیط زیست وارد می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید